ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ НА ТЕРИТОРІЇ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ СПЕЦІАЛЬНО УПОВНОВАЖЕНИХ СУБ’ЄКТІВ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ЗА 2013 РІК

За 2013 рік спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 76 адміністративних протоколів за порушення норм антикорупційного законодавства.

Ці адміністративні протоколи складено:

28 – працівниками управління Служби безпеки України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих підрозділів;

26 – співробітниками прокуратури Сумської області, міських, районних, міжрайонних (міськрайонних) прокуратур Сумської області;

22 – службовцями управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих управлінь і відділів.

Судами за звітний період прийнято рішення по 78 адміністративних протоколах (по 75 протоколах, що складені у 2013 році та 3 протоколах, що складені у 2012 році). На кінець 2013 року 1 адміністративний протокол не розглянутий у суді.

Згідно рішень суду на 67 правопорушників накладено штраф, 11 адміністративних справ закрито, у тому числі 2 – за відсутністю події і складу правопорушення, 2 – у зв’язку із передачею матеріалів на розгляд громадської організації або малозначністю правопорушення, 2 – у зв’язку із закінченням строків давності накладення стягнення, 1 – у зв’язку з передачею матеріалів для порушення кримінальної справи, 4 – з інших підстав, передбачених чинним законодавством.

Із 67 осіб, яких судом притягнуто до адміністративної відповідальності до 20 (29,9%) застосована конфіскація незаконно отриманої неправомірної вигоди.

Аналіз кількісного складу осіб, яких протягом 2013 року притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення антикорупційного законодав-ства, показує, що із 67 таких випадків 29 (43%) – це особи, які вчинили правопорушення у бюджетній сфері, 9 (13%) – службові особи органів місцевого самоврядування, 5 (7%) – посадові особи юридичних осіб публічного права, по 4 (по 6%) – державних службовців та посадових осіб інших органів державної влади, 3 (5%) – особи, які вчинили правопорушення у сфері освіти, по 2 (по 3%) – депутати місцевих рад; працівники Державної кримінально-виконавчої служби; особи, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції в юридичних особах приватного права; особи, які вчинили правопорушення в агропромисловому комплексі; особи, які вчинили правопорушення у земельній сфері, по 1 (по 1,5%) – службовця Збройних Сил України; особу, що надає публічні послуги; посадову особу юридичної особи.

Вищезазначене засвідчує, що найбільше корупційних правопорушень у 2013 році вчинено у бюджетній сфері.

За звітний період 2013 року із працівників Сумської обласної та районних державних адміністрації одного працівника Сумської районної державної адміністрації (головний спеціаліст відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури) притягнуто до адміністративної відповідальності (штраф 850 гривень) за отримання неправомірної вигоди в розмірі 400 гривень. Вищезазначена факт доведений до громадськості, винна особа звільнена із займаної посади.

Найбільш розповсюдженими правопорушеннями, за які у 2013 році притягали до адміністративної відповідальності були: 50 (75%) – порушення обмежень щодо використання службового становища (стаття 172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 8 (12%) – порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів (стаття 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 4 (6%) – порушення вимог фінансового контролю (стаття 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення), 3 (4%) – недотримання обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (стаття 172-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення), по 1 (по 1,5%) – пропозиція або надання неправомірної вигоди (стаття 172-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та невжиття заходів щодо протидії корупції (стаття 172-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Збитки завдані адміністративними корупційними правопорушеннями за 2013 рік складають 25 тис. 928 гривень, з яких 12 тис. 105 гривень зафіксовані працівниками управління Служби безпеки України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих підрозділів, 9 тис. 151 гривня – співробітниками прокуратури Сумської області, міських, районних, міжрайонних (міськрайонних) прокуратур Сумської області, 4 тис. 672 гривні – службовцями управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих управлінь і відділів.

Сума накладеного за рішеннями судів штрафу за вчинення адміністративних корупційних правопорушень складає 55 тис. 805 гривень, з яких 23 тис. 355 гривень – за матеріалами управління Служби безпеки України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих підрозділів, 17 тис.
650 гривень – за матеріалами прокуратури Сумської області, міських, районних, міжрайонних (міськрайонних) прокуратур Сумської області, 14 тис.
800 гривень – за матеріалами управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих управлінь і відділів.

За 2013 рік спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції закінчено розслідування по 43 кримінальних корупційних правопорушеннях, у тому числі по 42 кримінальних провадженнях, відкритих у 2013 році, з яких виявлено:

         33 – службовцями управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих управлінь і відділів;

4 – працівниками управління Служби безпеки України в Сумській області та підпорядкованих йому місцевих підрозділів;

3 – співробітниками прокуратури Сумської області, міських, районних, міжрайонних (міськрайонних) прокуратур Сумської області;

2 – службовцями прокуратури з нагляду за дотриманням законів у військовій сфері.

За 2013 рік спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції направлено до суду 43 обвинувальних акти у кримінальних провадженнях за фактами вчинення кримінальних корупційних правопорушень.

Із 43 кримінальних корупційних правопорушень, за якими закінчено розслідування:

22 – за фактами одержання хабара (стаття 368 Кримінального кодексу України);

10 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (частини 2-5 статті 191 Кримінального кодексу України);

2 – комерційний підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми (стаття 368-3 Кримінального кодексу України);

1 – зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу України);

1 – підкуп особи, яка надає публічні послуги (стаття 368-4 Кримінального кодексу України);

1 – постановлення суддею (суддями) завідомо неправдивого вироку, рішення, ухвали або постанови (частина 2 статті 375 Кримінального кодексу України);

1 – викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин, засобів пересування, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем (частини 2-3 статті 410 Кримінального кодексу України);

         5 – інші корупційні кримінальні правопорушення.

За закінченими у 2013 році кримінальними провадженнями за фактами вчинення корупційних правопорушень встановлено, що сума матеріальних збитків складає 90 тис. 975 гривень, з яких в інтересах держави чи територіальної громади – 47 тис. 990 гривень. Відшкодовано збитків за 2013 рік 71 тис. 48 гривень, з них в інтересах держави чи територіальної громади 37 тис. 760 гривень.

За 2013 рік відносно 32 осіб набрали сили вироки (ухвали) судів, відповідно до яких 29 осіб засуджено