ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБЛАСТІ ЗМОЖЕ СЛІДКУВАТИ ЗА КОЖНОЮ ВИТРАЧЕНОЮ БЮДЖЕТНОЮ КОПІЙКОЮ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Володимир ШУЛЬГА під час першого засідання робочої групи з питань запобігання проявам корупції у сфері державних закупівель

«Пріоритетом у своїй діяльності я оголосив боротьбу з корупцією, запровадження прозорої і зрозумілої системи державних закупівель, побудованої на конкурентних засадах. Для цього ми зобов'язані зробити тендерні процедури публічними, відкрити доступ громадськості до інформації про конкурсні торги, запобігти безконтрольному використанню бюджетних коштів та їх відтоку за межі області, разом з тим забезпечити спрямування цього фінансового ресурсу місцевим товаровиробникам», – зазначив Володимир Шульга.

На шляху до подолання цього ганебного явища наразі розробляється інтернет-ресурс, на якому бюджетні установи області будуть зобов'язані розміщувати інформацію про здійснені ними закупівлі товарів та послуг, навіть тих, які не потребують тендера.

На переконання керівника області, такий механізм дозволить упередити випадки зловживань у сфері конкурсних торгів та перекриє шляхи для поширення корупційних схем у закупівлях.

«Ми підтримуємо ініціативу Володимира Шульги щодо створення такого інтернет-ресурсу. Наразі інформація про державні закупівлі є відкритою, але далеко не кожен зможе вільно розібратися в цій документації», – сказав експерт Сумської обласної громадської організації «Бюро аналізу політики» Андрій РИБАЛКО.