НА СУМЩИНІ ЗБЕРЕЖЕНИЙ РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА

Про підсумки посівної кампанії в області під час брифінгу в офіційному медіацентрі розповів директор Департаменту агропромислового комплексу Сумської ОДА Олександр МАСЛАК

За його словами, через відсутність можливості безпечно проводити роботи на всій території області, посівні площі для вирощування сільськогосподарських культур порівняно із минулим роком скоротились на 4% і становлять 1 млн 32 тис. га. Серед найпопулярніших культур, які вирощуються на Сумщині, пшениця, кукурудза на зерно, соняшник, соя та ріпак.

«За підсумками посівної кампанії посівна площа під пшеницю в Сумській області становить 167,5 тис. га, це на 2% більше за показник минулого року. В свою чергу скоротились площі під зерно і кукурудзу, вони становлять 258,7 тис. гектарів. Загалом зернових та зернобобових культур посіяно на площі 478 тис. гектарів, що на 8% менше, ніж торік», – розповів Олександр Маслак. 

Ще 455,9 тисячі га земель сільськогосподарського призначення цьогоріч засіяли олійними культурами, зокрема соняшником, соєю, ріпаком.

«При цьому посівна площа соняшнику зменшилася до 169,2 тис. гектарів. У свою чергу площа сої збільшилася до 220,2 тис. гектарів, ріпаку – до 66,5 тис. гектарів», – зазначив Олександр Маслак.

За словами директора Департаменту АПК, на відповідне формування структури посівних площ в Сумській області вплинула кон’юнктура світового та вітчизняного аграрного ринків.

«У 2024-му році сільгосптоваровиробники і підприємства галузі рослинництва Сумщини експортували свою продукцію у 6 країн світу. Зокрема сою до Туркменістану, просо – в Італію, соняшникову олію в Польщу, шрот соняшниковий експортували до Польщі, Угорщини, Румунії, Литви», – додав Олександр Маслак.

Відео дивіться за посиланням: https://youtu.be/g9JKQOqyob4