ЩОБ ПРОБЛЕМА «ВТРАЧЕНОГО ПОКОЛІННЯ» НЕ ВИНИКЛА НА СУМЩИНІ ЗНЕНАЦЬКА, ЇЇ ПОТРІБНО ПОПЕРЕДИТИ ЗАВЧАСНО

Питання соціального, у тому числі і психологічного супроводу учасників АТО/ООС підняв під час апаратної наради заступник голови облдержадміністрації Іван БОРШОШ

За словами Івана Боршоша, на Сумщині більше 10 тисяч осіб, які брали участь у військових діях на Сході України. Багато військовослужбовців повернулися покаліченими і фізично, і морально, духовно спустошеними, всі вони потребують підтримки і необхідність соціально адаптуватися до мирного життя.

Питання психологічної підтримки цієї категорії населення наразі в області є гострим – це і недостатня кількість соціальних працівників у містах і районах, і їх перевантаженість. Адже крім допомоги учасникам АТО/ООС, вони здійснюють соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей тощо.

«Основна проблема психологічної реабілітації ветеранів війни у Сумській області – це відсутність комплексного, системного й скоординованого між усіма профільними відомствами підходу, певна байдужість влади на місцях. Уже тривалий час обласна влада «б’ється» над питанням щодо відсутності професійних кадрів в об’єднаних територіальних громадах, у першу чергу, практичних психологів, – наголосив заступник голови облдержадміністрації. – Згідно із чинним законодавством у кожній ОТГ має бути професійний психолог. І не треба говорити, що немає кадрів. Є варіанти виходу із ситуації – перенавчання, перекваліфікація на трьох базах – Сумському державному університеті, Сумському державному педагогічному університеті ім. А.С.Макаренка і Сумській обласній службі зайнятості. Також необхідно збільшувати чисельність центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді».

За результатами апаратної наради керівникам органів місцевого самоврядування було надано доручення передбачити кошти при формуванні місцевих бюджетів на введення та утримання фахівців із соціальної роботи, практичних психологів, а також забезпечити проходження спеціального навчання та підвищення кваліфікації для спеціалістів, відповідальних за роботу з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.