СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ПОВИННІ ПРОВОДИТИ ТЕСТУВАННЯ НА COVID-19

За словами начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Сергія БУТЕНКА, це визначено грудневими змінами до протоколу лікування коронавірусної інфекції

За його словами, у зв’язку зі змінами в нормативно-правовій базі, які зафіксовані у наказі МОЗ № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», з 22 грудня 2020 року відбір матеріалів у хворих на ковід або підозрою на нього для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ є складовою частиною медичних послуг надавача первинної медичної допомоги.

Також до стандарту первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження, а саме – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати за 15 хвилин.

Наразі в Сумську область надійшли швидкі тести, які закуплені за кошти державного бюджету.  Вони будуть розподілені між всіма закладами охорони здоров’я, в тому числі – закладами первинної ланки. 

Сергій Бутенко також розповів про алгоритм дій у випадку, коли хворий не може дістатися до сімейного лікаря.

«Сьогодні кожна амбулаторія має санітарні автомобілі, що придбані за державні кошти. Тому сімейний лікар має всі умови для того, щоб дістатися до таких пацієнтів. З цим питань не має виникати», – зазначив очільник охорони здоров’я області.