Поточна діяльність

В ОБЛАСТІ ТРИВАЄ РОБОТА З ПЕРЕВІРКИ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ДЕРЖАВНОГО МАЙНА

Фахівці Регіонального відділення Фонду держмайна по Сумській та Полтавській областях та облдержадміністрації перевірять ефективність використання державного майна. У Сумській області наразі обліковується 15800 об’єктів державної власності. Про це повідомив під час брифінгу заступник голови облдержадміністрації Віталій МАКСИМЕНКО

«Робота з виявлення державного майна, що використовується неефективно, триває, і головне завдання, яке стоїть на сьогодні, зробити  ці об’єкти інвестиційно привабливими та прибутковими», – зазначив Віталій Максименко.

Як свідчить практика,  тисячі об’єктів, що перебувають у державній власності по всій Україні, не використовуються або використовуються не за призначенням.

Тому одним із головних завдань робочої групи є моніторинг та надання рекомендацій балансоутримувачам щодо ефективності використання державного майна. На Сумщині нараховується 320 балансоутримувачів та обліковується 15800 об’єктів державної власності.

Значна частина цього майна знайде своє ефективне використання у складі об’єктів комунальної власності територіальних громад після відповідної передачі їх в управління.

«Один із шляхів, який дозволяє вирішити питання ефективного управління таким майном – прозора приватизація чи оренда», – констатував заступник голови облдержадміністрації.

За інформацією Фонду державного майна України, у 2020 році програма приватизації дозволила залучити до державного та місцевих бюджетів 3 млрд гривень. Цього року планку встановили ще вище – на аукціонах планується отримати 12 млрд гривень надходжень.