ПРОЦЕС ФОРМУВАННЯ СПРОМОЖНОЇ МЕДИЧНОЇ МЕРЕЖІ СУМСЬКОГО ГОСПІТАЛЬНОГО ОКРУГУ УВІЙШОВ В АКТИВНУ ФАЗУ

Т.в.о. голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО та заступник голови Олена БОЙКО взяли участь у селекторній нараді під головуванням Міністра охорони здоров’я Віктора ЛЯШКА щодо організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я

Під час наради присутні проаналізували концептуальні засади реформування медичної сфери в державі, утворення госпітальних округів на місцях та формування спроможної медичної мережі. В основі системних змін – забезпечення доступності, якості та безкоштовності медичних послуг для людей, а також раціональне використання та пріоритезація ресурсів.

Як зазначила Олена Бойко, обговорили також необхідність синхронізації спільних зусиль при реалізації заходів з відновлення та формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Ці дві складові мають відображати єдине і концептуальне бачення на рівні двох міністерств – МОЗу та Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України – на розвиток медичної галузі в регіонах.

Узгодили також терміни реалізації проекту та строки подання програмних документів до профільного міністерства.

В процесі наради учасники отримали відповіді від Міністра на питання, які стосуються: визначення напрямів надання допомоги за базовим переліком в надкластерних, кластерних і загальних лікарнях; формування мережі закладів ПСМД; організаційних моментів узгодження майбутньої мережі з громадами тощо.

Вона наголосила, що процес формування спроможної мережі не передбачає закриття закладів чи припинення співпраці з НСЗУ, а лише – пріоритезацію надання державної підтримки на ремонт і реконструкцію, забезпечення дороговартісним обладнанням.

«Упродовж минулого року разом із членами Госпітальної ради ми потужно і плідно працювали над концепцією розвитку Сумського госпітального округу. Предметно та індивідуально підходили до формування спроможних лікувальних закладів на кожному з рівнів, враховуючи всі пропозиції та особливості. Тож сподіваємося, що на виході матимемо дієвий механізм для гарантування професійної і своєчасної медичної допомоги населенню», – підкреслила Олена Бойко.