КОМЕНТАР ЩОДО СИТУАЦІЇ, ЯКА СКЛАЛАСЬ НАВКОЛО КОТЕЛЬНІ ПІВНІЧНОГО ПРОМИСЛОВОГО ВУЗЛА

За словами заступника голови Сумської ОВА Олени БОЙКО, до обласної військової адміністрації надходять звернення з приводу несправедливого нарахування за постачання теплової енергії підприємцям, які користуються послугами КППВ

Вона наголосила, що ОВА не має права втручатися у порядок формування тарифів. Встановлюють тарифи, контролюють роботу і затверджують інвестиційні плани органи місцевого самоврядування. У даному випадку – Сумська міська рада. Але, розуміючи складну ситуацію, ОВА не може залишатися осторонь проблеми і наразі робить все можливе для пошуку конструктивного рішення.

«За нашою ініціативою відбулась робоча нарада за участю керівництва місцевого самоврядування, КППВ, представників Департаменту ЖКГ облдержадміністрації. Вислухали всі сторони і насамперед вирішили отримати офіційну інформацію від «Нафтогаз Трейдинг» щодо ціни, за якою відпускався газ котельні протягом опалювального сезону», – зазначила посадовець.

Окрім цього, ОВА звертається до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України за консультацією з приводу застосування норм Постанови 1209, яка передбачає перерахунок плати за теплову енергію у випадку зміни ціни на газ.

Створюється також робоча група, яка опрацьовуватиме офіційні документи і прийматиме спільне рішення щодо подальших дій. Зокрема, звернення до правоохоронних органів, якщо в цьому буде потреба.

Результати роботи групи будуть винесені на широкий загал і обов’язково обговорені і узгоджені з підприємцями, які скаржаться на неправомірні нарахування КППВ за послуги.

Чому суми у платіжках КППВ у рази більші від «Сумитеплоенерго»? За попередніми даними, тому, що перше підприємство використовує лише газ, а друге – переважно вугілля. До того ж значна різниця і у кількості споживачів послуг теплопостачання.

«Маємо виробити спільне рішення, яке б усунуло тарифну дискримінацію зараз і у майбутньому», – зауважила Олена Бойко.