ОБЛАДНАНІ УСІМ НЕОБХІДНИМ ЯКІСНІ УКРИТТЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ТА МЕДИЦИНИ – ЦЕ ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ

Голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ разом із Сумським міським головою Олександром ЛИСЕНКОМ здійснив перевірку облаштування укриттів, які знаходяться на території навчальних закладів, лікарень, також оглянув захисні споруди  в житлових будинках

Проінспектувавши ряд укриттів у школах і дитсадках, Володимир Артюх зазначив, що попри воєнний стан діти, там де це можливо, мають навчатися у школах. Мова, звісно, йде не про 20-ти кілометрову зону, а про ті райони та міста, які знаходяться у відносній безпеці. А очна форма навчання має відбуватися тільки за наявності в школі або неподалік від неї укриття.

 «Саме тому ми й вирішили перевірити, на скільки місто Суми готове до нового навчального року, і яке завдання на літніх канікулах мають виконати органи влади та керівництво навчальних закладів, щоб створити всі умови для безпечного та комфортного навчання школярів, – зазначив очільник області. – Важливо облаштовувати укриття таким чином, щоб їх могли використовувати не лише як місце, де слід перечекати повітряну тривогу, але й як простір для навчання».

Як повідомив очільнику області Олександр Лисенко, в обласному центрі працює 40 навчальних закладів. У 12 закладах відремонтовані укриття. До 1 вересня цю цифру планують довести до 20-ти.

 «Також ми маємо можливість перенести комунікації й облаштувати ще 4 укриття, а у 16-ти навчальних закладах, які залишилися, плануємо або зводити швидкоспоруджувальні укриття або укладати договори з організаціями, в яких є укриття й розташовані поруч із навчальним закладом. І сьогодні уже 8 закладів уклали договори з приміщеннями, в яких є укриття, щоб використовувати їх під час освітнього процесу», – зазначив міський голова.

Володимир Артюх, відвідуючи укриття у навчальних закладах, перевіряв, чи є там все необхідне – тепло, вода, доступ до інтернету. А також поспілкувався із школярами та дошкільнятами. В одній зі шкіл діти розповіли голові ОВА, що під час повітряної тривоги їм не страшно. А навпаки – проводять час цікаво та весело.

 «Школа – це територія дитинства, радості і спілкування. Не потрібно наших дітей цього позбавляти. Ми, дорослі, маємо подбати про комфорт та, насамперед, безпеку дітей», – підкреслив очільник області.

У ході інспектування Володимир Артюх переконався, що тривають ремонтні роботи укриттів у закладах охорони здоров’я.

А от щодо укриттів у деяких районах міста у житловому секторі у голови ОВА виникли питання. Адже багато з них необлаштовані, або, що гірше – зачинені. Люди під час повітряної тривоги не можуть туди потрапити.

Голова ОВА поділився з учасниками інспектування досвідом Вінниці щодо того, як впорядкувати укриття в Сумській громаді: «Розумію, що це складна і кропітка робота, але її необхідно виконувати – крок за кроком. Тому що ворог – не десь далеко, а за десятки кілометрів від нас. І ми маємо організувати так укриття в обласному центрі, щоб жителі в разі повітряних тривог знали, куди їм прямувати, в якій би частині міста вони не були».