ЯК СПРАЦЮВАЛА СИСТЕМА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ОБЛАСТІ ВЗИМКУ 2022/2023?

Про це розповіла журналістам на брифінгу у мідіацентрі заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО

За її словами, Сумщина пройшла минулий опалювальний період стабільно. Попри військові дії та ризики, система ЖКГ залишалася контрольованою. Застосування графіків аварійних відключень та графіків погодинних відключень електроенергії критично не вплинуло на роботу теплопостачальних підприємств та водоканалів області.

В роботі знаходилося 500 котелень. Опалювалися 2383 житлові будинки, 222 дошкільні навчальні заклади, 395 учбових закладів, 39 закладів охорони здоров’я із стаціонарними відділеннями.

Запаси твердого палива для потреб закладів бюджетної сфери були сформовані вчасно і в достатній кількості, що дозволило на альтернативних видах палива пройти зимовий період там, де була можливість відключення від газопостачання.

Олена Бойко також відзначила велику роль донорської допомоги для сталого проходження минулого опалювального періоду.

«Завдяки підтримці міжнародних партнерів та благодійних організацій нам вдалося залучити до роботи 20 твердопаливних котлів, а також для економного споживання природного газу проведено заміну та встановлення 7 енергоефективних газових котлів. Крім того, у рамках співпраці з USAID обласною військовою адміністрацією підписано Меморандум про співпрацю, відповідно до якого було отримано 3 мобільні котельні для закладів охорони здоров’я», – поінформувала вона.

В цілому, у результаті співпраці з донорами та іншими благодійними організаціями отримано 98 генераторів для теплопостачальних підприємств та водоканалів області, а також 350 теплових вентиляторів для роботи підрозділів ДСНС України у Сумській області, а також для пунктів незламності. Наразі триває робота для забезпечення підприємств галузі генераторами, котельним та насосним обладнанням, тощо.

На випадок «блек-ауту» для мінімізації ризиків, пов’язаних з обмеженням постачання електроенергії підприємства теплового та водопровідно-каналізаційного господарства були забезпечені 227 генераторами. Також створено резерв матеріалів та обладнання, в який входить котли, насосне обладнання, труби та інші резервні матеріали, запаси дизпалива та бензину.

Для проведення невідкладних робіт із відновлення об’єктів життєзабезпечення населення у кризовій ситуації у громадах були сформовані аварійні бригади чисельністю понад 900 осіб

«Всі жителі Сумщини мали можливість впевнитися в тому, що навіть попри ризики, аварійні служби оперативно виїжджали на місця та ліквідували проблеми. Завдяки злагодженим діям масштабних критичних ситуацій не виникало і ми стабільно фінішували у минулому сезоні. І зараз вже активно проводиться робота і здійснюються планові заходи з підготовки до нового сезону, – резюмувала Олена Бойко.

Відео за посиланням: https://youtu.be/KovIcN_TgR4