ЗАВДЯКИ ПЕРЕГЛЯНУТИМ ТАРИФАМ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ КОЖЕН СПОЖИВАЧ ЗМОЖЕ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ СИСТЕМИ

Кошти, отримані в рамках підвищення тарифів на електроенергію для населення, будуть спрямовані на відновлення енергетики держави

Під час брифінгу заступника голови обласної військової адміністрації Олени БОЙКО щодо підготовки Сумщини до зими було піднято і питання щодо можливого підвищення тарифів.

Дана тема, яка завжди була досить чутливою для людей, ще більше ускладнилася після початку великої війни та суттєвого погіршення економічної ситуації в країні. Разом з тим, збитки, яких ворог завдає, просто колосальні. Наразі вони становлять вже більше 10 млрд. дол. І ця цифра, на жаль, зростає щодня. Це стосується і житлового сектору, і соціальної сфери, й енергетичної мережі, куди вже більше року ворог прицільно спрямовує максимальну кількість ударів.

Так, за період військових дій Україна втратила значну частину енергетичних потужностей: виведено з ладу чи окуповано понад 50% теплової, 30% сонячної та 90% вітрової генерації, зупинено низку державних шахт. З березня знаходиться в окупації Запорізька атомна електростанція. Чорнобильська АЕС була окупована понад місяць і розграбована. Через масовані обстріли щодня надходять повідомлення про руйнування і пориви на електромережах, підстанціях, розподільчих мережах. В результаті велика кількість споживачів часто залишаються без електропостачання.

Як зауважила заступниця голови, опалювальний сезон значною мірою залежить і від стабільності енергопостачання. Тому головним завданням на сьогодні є відновлення пошкоджених ворогом енергопотужностей.

«Без відновлення і відповідно вкладання ресурсів зима буде не просто складною, вона буде без електроенергії. Система вистояла завдяки, в тому числі, героїзму українських енергетиків. Після ворожих обстрілів енергетичних об’єктів використовувались тимчасові схеми подачі електроенергії. Для забезпечення ж сталого проходження нового опалювального сезону такі схеми вже є неможливими. Потрібна системна робота, яка потребує значних капіталовкладень. Треба не просто латати і ремонтувати. Треба відновлювати і перебудовувати систему, аби вона була готова до будь-яких викликів», – прокоментувала посадовець.

За її словами, без перегляду тарифів буде неможливо провести відповідну роботу зі стабілізації та відновлення системи енергопостачання. Адже покрити всі витрати не можливо лише коштами донорів, тому ресурси, отримані в рамках підвищення тарифів, мають бути спрямовані виключно на відновлення енергетичної структури.

За попередніми розрахунками експертів, нові тарифи не будуть великим тягарем для населення, і суми в платіжках суттєво не вплинуть на сімейний бюджет.

«Маємо розуміти, що без перегляду тарифів, без фінансування відновлювальних робіт в енергетичній системі нам важко буде підготуватися і пройти зимовий період», – підкреслила Олена Бойко.

Відео за посиланням: https://youtu.be/KovIcN_TgR4.