ПРИКОРДОННИМ ГРОМАДАМ СУМЩИНИ МАЄ ПРИДІЛЯТИСЯ НАША ОСОБЛИВА УВАГА Й НАДАВАТИСЯ ВСЕБІЧНА ПІДТРИМКА, – ВОЛОДИМИР АРТЮХ

На цьому наголосив голова Сумської ОВА під час наради зі своїми заступниками, керівниками структурних підрозділів ОВА, головами РВА та керівниками прикордонних громад

За його словами, останнім часом обстріли прикордоння збільшилися. Так, за перший квартал цього року росіяни здійснили 715 обстрілів Сумщини. Найбільшу кількість обстрілів було завдано по прикордонних населених пунктах Сумського району – 366 обстрілів, в тому числі й авіаційні

Найбільше постраждала Білопільська територіальна громада – 190 обстрілів, Краснопільська – 88 обстрілів, Юнаківська – 43.

У Шосткинському районі здійснено 272 ворожі обстріли, з яких 5 – авіаційні. Найбільше постраждала Середино-Будська тергромада – 50 обстрілів, Зноб-Новгородська – 45.

У Конотопському районі зафіксовано за перший квартал цього року 54 обстріли з території рф. Найбільше – Новослобідська громада – 51 обстріл.

Охтирський район – 23 обстріли. Найбільше постраждала Великописарівська територіальна громада.

«Усім цим громадам зараз нелегко. Тому наша мета – допомагати їм. Вони мають знати про всі програми, як державні, так і області, які спрямовані на їх розвиток – це програми з відновлення житла, інфраструктури тощо. І ми маємо підготувати для них список цих програм і порядок користування», – підкреслив Володимир Артюх.

Болючим питанням, за словами голів прикордонних громад, є питання доріг. Про це вони говорили під час нараді очільнику області.

Голова Сумської ОВА зазначив, що хоча б ямковий ремонт на прикордонні – у 20-кілометровій зоні – має виконуватися. Адже це, не лише логістика, а й збереження життя і здоров’я жителів прикордоння.

У підсумку наради очільник області зазначив, що у планах – у структурі ОВА створити підрозділ, спеціалісти якого будуть на постійному зв’язку з прикордонними громадами, збиратимуть від них проблемні питання й допомагатимуть у їх вирішенню у співпраці із іншими структурними підрозділами ОВА.