ПІДВИЩЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ – НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА ПЕРЕМОГИ У ВІЙНІ

Про інформаційну безпеку в прикордонній Сумщині та заходи щодо протидії ворожій пропаганді рф розповів на брифінгу в медіацентрі начальник управління з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сумської ОВА Сергій ЛУЧЕНКО

Під час спілкування з журналістами він акцентував увагу на основних кроках, які наразі здійснюються в області для забезпечення інформбезпеки і інформгігієни та максимального покриття території Сумщини, особливо прикордонних громад, українським ефірним сигналом телевізійного та радіомовлення:

Перш за все, Сергій Лученко зазначив, що у другому півріччі поточного року на Сумщині заплановано запуск загальнонаціональної цифрової телемережі в діапазоні МХ-7. 1 червня проект успішно стартував у тестовому режимі, все працює і громадяни можуть підключатися до системи. Результатом же повного запуску багатоканальної телемережі буде забезпечення повноцінного покриття цифровим наземним телебаченням не менше 90% території України і забезпечений доступ населення на прикордонних територіях до українського контенту.

Також, за його словами, в області передбачено будівництво двох додаткових висотних споруд на прикордонні – по одній на півночі та півдні області, що дозволить значно збільшити площу поширення вітчизняного сигналу.

В масштабах держави прийнято також рішення про відновлення на прикордонних територіях аналогового телевізійного мовлення та збільшення кількості FM-передавачів, що дозволить покращити якість покриття та збільшити відсоток населення, що зможе споживати український радіо- та телевізійний продукт.

«Підвищення інформаційної безпеки – це важлива перевага у війні з ворогом та невід’ємна складова перемоги. Тож, щоб потужно протидіяти не лише військовим формуванням ворога, а й успішно відбивати постійні спроби армії російських пропагандистів зробити інформаційні «вкиди» та дестабілізувати ситуацію, велика увага наразі приділяється в області, і в першу чергу, на прикордонні, посиленню інформаційної безпеки та протидії ворожій пропаганді», – наголосив посадовець.