ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІРИ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ СТАЦІОНАРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ПІДПРИЄМСТВ СУМЩИНИПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІРИ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИКИДИ ЗАБРУДНЮЮЧИХ РЕЧОВИН В АТМОСФЕРНЕ ПОВІТРЯ СТАЦІОНАРНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ

Про наміри на отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами повідомляють ряд підприємств Сумщини

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агробізнес ТСК» (скорочене найменування суб’єкта господарювання ТОВ «АГРОБІЗНЕС ТСК»), ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 32807457, місцезнаходження суб’єкта господарювання: 42142, Сумська область, Роменський район, с. Сакуниха, вул. Рябова, 105, контактний номер телефону: Собко Олександр Олександрович 050-405-01-42, адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .

Відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов’язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов’язані отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АГРОБІЗНЕС ТСК» має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря стаціонарними джерелами для існуючих об’єктів: Овочесховище, що знаходиться за адресою: 42142, Сумська область, Роменський район, с. Сакуниха.

Згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планова діяльність не підлягає оцінці впливу на довкілля. На території овочесховища допоміжними операціями є опалення – 3 твердопаливних котла, рух автотранспорту на площадці та використання дизель-генераторів для постачання електроенергії в аварійних випадках Matari MR-Series 90 та Matari MR-Series 55. Також на території розташована сортувальна лінія для картоплі Grimi RH 24-60 Combi.

У викидах овочесховища присутні наступні забруднюючі речовини: вуглецю оксид 0,60483 т/рік, діоксид вуглецю 8,95221 т/рік, метан 0,00045 т/рік, суспендовані частинки, недиференційовані за складом 0,183523 т/рік, азоту діоксид 0,338453 т/рік, оксид діазоту 0,00036 т/рік, ангідрид сірчистий 0,04401 т/рік, вуглеводні гpаничні С12-С19(розчинник РПК-265 П та інш.) 0,06602 т/рік, суміш кубових залишків тетрафторетилену 0,00414 т/рік, бенз(а)пірен ( мкг/100м3) 4,4Е-7 т/рік. Зернотік, що знаходиться за адресою: 42143, Сумська область, Роменський район, с. Велика Діброва. Згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планова діяльність не підлягає оцінці впливу на довкілля. Токове господарство займається переробкою зерна, здійснюється очистка та зберігання зернових культур, відвантаження зерна та насіння на реалізацію. Частина продукції попередньо обробляться на зерноочисному комплексі ЗАВ-50 з сепаратором. Для подальшого зберігання зернових культур використовуються ангари зерна – 6 шт. Навантаження зерна відбувається за допомогою зернонавантажувача ЗМ-90. Для опалення використовується піч опалювальна конвекційна «RUD». У викидах зернотока присутні наступні забруднюючі речовини: вуглецю оксид 0,058359 т/рік, діоксид вуглецю 4,77451 т/рік, метан 0,00025 т/рік, суспендовані частинки, недиференційовані за складом 0,020438 т/рік, пил зерновий 0,031307 т/рік, азоту діоксид 0,036535 т/рік, оксид діазоту 0,0002 т/рік, суміш кубових залишків тетрафторетилену 0,00221 т/рік.

Для існуючих об’єктів впроваджуються найкращі існуючі технології виробництва, які не потребують надмірних витрат, а саме: технології найбільш ефективні з точки зору попередження, мінімізації або нейтралізації забруднюючих речовин, доступних будь-якому суб’єкту господарювання, який має відповідний тип виробництва (устаткування). Впровадження цих технологій передбачає підготовку робітників, методи роботи, інструменти контролю. Вартість використання таких технологій не повинна бути надмірною у порівнянні з природоохоронним результатом.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання та дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів виконано відповідно до «Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців», затвердженої наказом Мінприроди України від 09.03.2006 №108, який зареєстровано в Мін’юсті України 29.03.2006 за №341/122159 (із змінами). На підприємствах не існують джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин. У зв‘язку з цим «Пропозиції щодо дозволених обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, які віднесені до основних джерел викиду» – не розробляється.

З пропозиціями та зауваженнями щодо діяльності даного підприємства з питань охорони атмосферного повітря звертатися протягом 30 діб з моменту опублікування цього оголошення до Сумської обласної військової адміністрації за адресою: 40000, Сумська область, м. Суми, майдан Незалежності, 2, e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. .