НА СУМЩИНІ БЛИЗЬКО ДВОХ ТРЕТИН ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ – МЕШКАНЦІ ОБЛАСТІ

Скільки на території області проживає внутрішньо переміщених осіб і яка допомога їм надається, під час брифінгу у медіацентрі розповіла директор Департаменту соціального захисту населення Сумської обласної військової адміністрації Людмила МУСІЯКА

«У Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб в Сумській області обліковується 83 811 осіб, з яких понад 20 тисяч – діти. Дві третини – це мешканці Сумщини», – зазначила керівниця.

Найбільше в Сумській області переселенців з Харківщини. За словами Людмили Мусіяки, це пояснюється тим, що області межують, а також багато людей, які переїхали до нас із Харківської області – уродженці Сумщини, які повернулись на свою малу батьківщину.

Також у громадах Сумщини проживають мешканці Донецької, Луганської, Київської, Чернігівської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Дніпропетровської, Херсонської областей.

«За кілька днів, з моменту підриву ворогом Каховської ГЕС, у нас зареєструвалось сім переселенців з Херсонщини», – повідомила Людмила Мусіяка.

Переселенцям на Сумщині надається всебічна допомога та підтримка.  Зокрема, щомісячно виплачується грошова допомога: для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень, для інших осіб – 2000 гривень.

«Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням. Виплату здійснює Міністерство соціальної політики України. Надання матеріальної допомоги на лікування та подолання складних життєвих обставин внутрішньо переміщених осіб за їх місцем перебування на обліку передбачено на рівні місцевих бюджетів», – зазначила Людмила Мусіяка.

Також переселенці мають можливість отримати допомогу від міжнародних організацій.

Окрім цього ВПО, які цього потребують, безкоштовно надається житло у місцях компактного проживання. На Сумщині їх 12 – у дев’ятьох територіальних громадах. Наразі у МКП проживають 90 внутрішньо переміщених осіб. Вільних місць – майже чотириста.

Також переселенці можуть розраховувати на субсидію, якщо самостійно винаймають житло, а люди, які надали їм прихисток – на грошову компенсацію від держави на покриття витрат та оплату комунальних послуг.

«Переселенців, які втратили все, окрім житла ми також забезпечуємо продуктами харчування, предметами гігієни, одягом», – повідомила Людмила Мусіяка.

Наразі в області розробляється комплексна програма соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Детальна інформація для ВПО розміщена на сайті: https://vpo.sm.gov.ua/.