НА СУМЩИНІ ПОСАДОВЦІВ, ЧИЯ РОБОТА ЩОДО ОБЛАШТУВАННЯ УКРИТТІВ БУЛА ВИЗНАНА НЕЗАДОВІЛЬНОЮ, ПРИТЯГНУТО ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Про це повідомив під час брифінгу голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ

Очільник області зазначив журналістам, що минулої п’ятниці Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ провів засідання Ради національної безпеки та оборони. За результатами роботи комісії, яка обстежила укриття у регіонах України та місті Києві, у низці міст та районів встановлена незадовільна робота із забезпечення готовності до використання споруд цивільного захисту. Серед названих на засіданні РНБО були міста Суми та Конотоп.

В ОВА вже зроблені відповідні кадрові рішення – подані документи на звільнення заступника голови ОВА Вячеслава ПЕЧЕНЕНКА.

Про кадрові рішення розповіли Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО й перший заступник Конотопського міського голови Людмила ІГНАТЕНКО.

Так, у Сумській міській раді звільнено начальника управління муніципальної безпеки Миколу Анатолійовича ЗАРУЦЬКОГО (Розпорядження про звільнення 359-к). Також оголошено догану керуючому справами виконавчого комітету Сумської міської ради Юлії ПАВЛИК.

У Конотопській міській раді за неналежне виконання посадових обовʼязків звільнено із займаних посад завідувача сектору з оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами Конотопської міської ради Владлена Анатолійовича БАБКА, головного спеціаліста відділу Анатолія Миколайовича ЄМЦЯ та провідного спеціаліста відділу Марину Валентинівну ХРОКАЛО.

Крім того, оголошено догани першому заступнику міського голови Людмилі Іванівні ІГНАТЕНКО та начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та взаємодії з правоохоронними органами Конотопської міської ради Сергію Володимировичу МУСІЄНКУ.

Також Володимир Артюх зазначив, що обласна військова адміністрація спільно з органами місцевого самоврядування розробили план для якнайшвидшого приведення укриттів у готовність. Важливо забезпечити цілодобовий безперешкодний доступ до них.

«Я доручив ГУ ДСНС в Сумській області та ГУ Нацполіції в Сумській області продовжити обстеження укриттів. Увесь липень буде здійснена оперативна перевірка захисних споруд (за тими ж вимогами, за якими була здійснена перед засіданням РНБО). Також щотижня має в ОВА надаватися інформація по кожній громаді – на скільки збільшується кількість і ємність укриттів. Ця динаміка має бути позитивною, – підкреслив голова Сумської ОВА. – Захист людей – це захист на всіх рівнях».

Як повідомив Володимир Артюх, завданням місцевої влади є нарощування фонду захисних споруд задля забезпечення укриттями 100% жителів, зокрема шляхом будівництва укриттів модульного типу та пристосування до цього споруд підземного простору.

Олександр Лисенко та Людмила Ігнатенко розповіли про найближчі плани щодо збільшення кількості та ємності захисних споруд у своїх містах. Зокрема, в м. Суми будуть будуть дообстежені та підготовлені ряд найпростіших укриттів. Також будуть переведені в комунальну власність захисні споруди, що розміщені на території деяких промислових підприємств. На облаштування укриттів в м. Суми передбачено 222 млн з міського бюджету. Крім того, заплановане облаштування ще 8 захисних споруд, у співфінансуванні міського та державного бюджетів.

Триває робота з облаштування укриттів і в Конотопській громаді. Зокрема, працюють над збільшенням найпростіших сховищ у закладах культури, освіти, охорони здоров’я, приймають на баланс 7 споруд цивільного захисту, заплановано виділення коштів з міського бюджету на ремонт захисних споруд. Забезпечують цілодобовий доступ населення до споруд цивільного захисту тощо.

«Я знаю, що по області на облаштування укриттів заплановано в місцевих бюджетах близько 300 млн грн. Впевнений, що після засідання РНБО коштів громади виділять ще більше. Крім того, є рішення Президента України надати державне фінансування на вирішення цього серйозного питання.  Усі представники влади, як органи місцевого самоврядування, так і держава, докладуть максимум зусиль, щоб забезпечити повноцінне укриття для людей», – підкреслив Володимир Артюх. – Відповідальність – на керівниках кожного району, кожної громади, міста та селища. Відповідно рішення у разі їхньої бездіяльності також будуть швидкими».

За його словами, прийняті рішення стануть початком зовсім іншої роботи, яка буде стосуватися підходу до облаштування і доступу до укриттів. Кожна людина має чітко розуміти і знати, як їй потрапити до безпечного місця. Це місце, в свою чергу, повинно бути комфортним та облаштованим.

«Вільний доступ до укриттів – це не лише вимога закону, це – безпосередня відповідальність за життя людей», – підкреслив очільник області. – Наголошую на необхідності приведення до належного стану захисних споруд та забезпечення безперешкодного доступу до них громадян. Адже це не просто питання захисних споруд. Це – життя людей».