УСІ ДЖЕРЕЛА ЗАБРУДНЕННЯ РІЧКИ ПСЕЛ ТА КОСІВЩИНСЬКОГО ВОДОСХОВИЩА МАЮТЬ БУТИ ВИЯВЛЕНІ ТА ЛІКВІДОВАНІ

Таке завдання поставлено начальником Сумської обласної військової адміністрації Володимиром АРТЮХОМ керівникам відповідних структурних підрозділів та служб

Очільник Сумщини оглянув місця несанкціонованого скиду нечистот у Псел та Косівщинське водосховище.

«Тема екології – одна з найважливіших. На власні очі побачив, наскільки забруднений славетний Псел. Якщо не припинити скидання нечистот зараз, то зовсім скоро ми втратимо річку назавжди. Ще один об’єкт, який багато років поспіль потерпає від забруднення, – це Косівщинське водосховище. Навколо цього питання точиться багато дискусій, але висновок очевидний: необхідно виявити всі можливі джерела забруднення водойм, ліквідувати їх і притягти винних до відповідальності, після чого розпочати очищення водойм і благоустрій прибережних зон. Тільки так ми уникнемо екологічної катастрофи», – зазначив Володимир Артюх.

Ще одна проблема, яка завдає значної шкоди водоймам, – це забудова та розорювання прибережних захисних смуг.

Начальник Сумської обласної військової адміністрації зустрівся з представниками громадської організації, яка кілька років поспіль опікується екологічними проблемами Косівщинського водосховища, керівництвом Степанівської громади, на території якої воно знаходиться.

«Те, що я побачив, коли нечистоти прямотоком ідуть у водойму – це злочин. Є два аспекти вирішення проблеми – екологічний та законодавчий. Почали роботу над обома. Надані відповідні доручення керівнику Департаменту захисту довкілля та енергетики, співпрацюємо з екологічною інспекцією, правоохоронними органами. Екологія Сумщини зазнає непоправних втрат внаслідок військових дій, але вона не повинна страждати ще й від людського недбальства», – підкреслив Володимир Артюх.