У 2023 РОЦІ МІЖНАРОДНІ ПАРТНЕРИ НАДАЛИ ДОПОМОГУ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ ГРОМАД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА СУМУ ПОНАД 720 МЛН ГРИВЕНЬ

Про це під час засідання членів Регіонального офісу міжнародного співробітництва повідомив перший заступник начальника Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО

Тарас Савченко нагадав, що Регіональні офіси міжнародного співробітництва – це створені за ініціативою Президента України координаційні платформи для систематизації зусиль регіональних представників органів виконавчої влади, громад, бізнесу, міжнародних організацій щодо підтримки жителів тих чи інших регіонів.

«На Сумщині теж створена така платформа. Це майданчик для обміну ідеями, думками, інформацією щодо міжнародного співробітництва», – повідомив перший заступник начальника Сумської ОВА.

Тарас Савченко поінформував присутніх про результати засідання Ради партнерів з відновлення і розвитку Сумщини, яке відбулось 16 лютого в Сумах.

«Було запроваджено новий етап діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва – створення у його складі Ради партнерів відновлення та розвитку Сумської області, установче засідання якого відбулося 16 лютого 2024 року та зібрало партнерів з 11 міжнародних організацій. Захід було проведено за активної підтримки Офісу Президента України та Офісу Координаторки системи ООН в Україні, – зазначив посадовець. – З нашими партнерами ми говорили про підтримку Сумської області, про те, як зробити цю підтримку більш серйозною, масштабною, скоординованою та більш ефективною для наших громад».

Також перший заступник начальника Сумської ОВА нагадав присутнім про «Стратегію відновлення та розвитку Сумської області», версії 2.0. Цей документ передбачає 57 технічних завдань, згрупованих за 5-ма напрямками: безпековий регіон, промисловий комплекс, аграрний сектор, міський потенціал, економічні новації. У цій Стратегії кожен район, кожна громада зможе побачити себе. Крім того, цей документ надзвичайно важливий для активізації співпраці з міжнародними партнерами. Адже завдяки Стратегії іноземні донори розуміють, якою є Сумщина, куди область рухається і де потрібна їх підтримка.

«У 2023 році завдяки активній співпраці міжнародні партнери надали допомогу для відновлення та розвитку громад Сумської області на суму, яка перевищує 720 млн гривень. Насправді ж ми знаємо не про всю допомогу, яка надходила в громади, і не всю можливо вирахувати в коштах. Тому думаємо, що ця сума десь сягає 1 мільярда гривень, – зазначив Тарас Савченко. – Співпраця з нашими ключовими партнерами продовжиться і в цьому році. Наразі вже маємо потужні плани: це підтримка від Фонду відновлення українських громад у обсязі 4,6 млн доларів США та реалізація пілотного проєкту з підтримки ветеранів та повернення їх до цивільного життя на суму 1,6 млн доларів США».

Тарас Савченко висловив сподівання, що в цьому році міжнародна підтримка буде більш прозорою та ефективнішою. Адже була розмова з міжнародними партнерами, щоб, по-перше, більше коштів було залучено саме в проєкти розвитку економіки, тобто поступовий перехід від гуманітарної підтримки до відновлення економічної стійкості, а, по-друге, щоб був обмін інформацією між громадами, обласною військовою адміністрацією та міжнародними донорами.

«Нашим міжнародним партнерам ми надаватимемо інформаційний щомісячний дайджест, в якому коротко буде розміщена актуальна інформація про Сумщину – від безпекової ситуації, до актуальних потреб регіону та новин із життя області. А від них очікуємо щоквартальних звітів, планів та пропозицій щодо подальшої співпраці. – повідомив він. – Крім того, зараз створюється цифровий веб-портал, який допоможе через єдину цифрову платформу показувати потреби усіх громад та відслідковувати проєкти, які міжнародні партнери реалізують в громадах».