ПОНАД 18 ТИСЯЧ ДОЗ ВАКЦИНИ ПРОТИ ДИФТЕРІЇ ТА ПРАВЦЯ ДЛЯ РУТИННИХ БЕЗОПЛАТНИХ ЩЕПЛЕНЬ ДОСТАВЛЕНО В УКРАЇНУ

Вакцину проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит МОЗ придбало державне підприємство Медичні закупівлі України. Першу партію вакцини — 1 039 500 доз — доставили в Україну у лютому 2024 року. Тепер надійшла друга партія — 18 300 доз. Наразі вакцина доставлена на склад МЗУ та буде розподілена згідно з потребами до регіонів країни

Препарат містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Щеплення для профілактики дифтерії та правця вакциною АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів) роблять у 16 років та під час ревакцинації дорослих.

Нагадаємо, безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до Національного календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як: туберкульоз, гепатит B, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт, хіб-інфекція.

Усі вакцини за цим календарем в Україні є безоплатними для дітей та дорослих. Тож перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до календаря профілактичних щеплень, але є у кожній області та безплатна для населення.

Якщо графік вакцинації порушено (пропустили якесь зі щеплень), не потрібно розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра — спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.

За матеріалами МОЗ: https://www.facebook.com/moz.ukr