Доступ до публічної інформації

В МЕЖАХ ТИЖНЯ ВІДКРИТОГО УРЯДУ ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ

 

В межах Тижня Відкритого Уряду, що проводиться в Україні з 8 по 12 травня 2023 року,   працівниками Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації сьогодні було проведено  онлайн зустріч з студентською громадськістю щодо забезпечення державної інформаційної політики та  права на доступ до інформації в умовах воєнного часу.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗОРОСТІ ТА ВІДКРИТОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

 

14 квітня 2023 року  при Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації проведено навчання за дистанційною формою в синхронному режимі для посадовців територіальних громад.

Головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до публічної інформації та з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Інна Шульга розповіла представникам суб’єктів владних повноважень про особливості забезпечення доступу до публічної інформації в умовах воєнного часу та прокоментувала роз’яснення Уповноваження Верховної Ради України з прав людини з цього питання

НАВЧАЛИСЯ ПОСАДОВЦІ ТЕРИТОРАЛЬНИХ ГРОМАД

 

Про забезпечення відкритості та прозорості в контексті виконання законодавства про доступ до публічної інформації органів публічної влади йшлося 10 квітня 2023 року  під час онлайн-зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування.

Працівниками Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації була приділена особлива увага висвітленню питання щодо обов’язків суб’єктів владних повноважень у сфері забезпечення інформаційних прав громадян в умовах воєнного стану.

ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ В КОНТЕКСТІ ВИКОНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

При Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації 13 березня 2022 року у рамках загальної професійної програми підвищення кваліфікації для державних службовців місцевих державних адміністрацій проведено навчання на тему «Інформаційна відкритість в контексті виконання законодавства про доступ до публічної інформації». 

Увага була приділена висвітленню питання про особливості забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації в умовах воєнного часу. 

ВПРОВАДЖЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ НЕ ПОЗБАВЛЯЄ ОСІБ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

  

«Впровадження воєнного стану не позбавляє осіб права на доступ до публічної інформації, а обмеження доступу до інформації здійснюється виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення та має бути чітко обґрунтоване згідно вимог пункту 2 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», - сказала під час навчання 13 березня 2023 року для державних службовців Інна Шульга, головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до публічної інформації та внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ МОНІТОРИНГУ СТАНУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПРАВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ 2022 РОКУ

   2 березня 2023 року відбулась презентація результатів моніторингу щодо забезпечення органами влади України інформаційних прав громадян в умовах воєнного часу за підсумками 2022 року, який провели представники Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та експерти з питань дотримання інформаційних прав

ЗА СПРИЯННЯМ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ ТА ЦЕНТРУ ДЕМОКРАТІЇ ТА ВЕРХОВЕНСТВА ПРАВА ПРОВЕДЕНО ТРЕНІГ «ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ

Для розпорядників публічної інформації 27-28 лютого 2023 року проведено онлайн-тренінг на тему «Доступ до публічної інформації в умовах війни».

З вітальнимими словами виступили Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції та  Ігор Розкладай, заступник директорки, головний експерт з медійного права Центру демократії та верховенства права.

Тему роботи із запитами на публічну інформацію під час війни та оприлюднення публічної інформації на офіційних веб сайтах висвітлила Тетяна Олексіюк, експертка ПРООН в Україні з доступу до інформації, адвокатка, член Групи Спеціалістів з доступу до офіційних документів під Конвенцією Тромсо. 

ЕФЕКТИВНА ОРГАНІЗАЦІЯ ДОСТУПУ ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ – ЗАПОРУКА ВІДКРИТОСТІ ТА ПРОЗОРОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ

  Онлайн навчання щодо забезпечення конституційного права на інформацію провели 18 листопада працівники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА.

МІНІСТЕРСТВОМ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ ПРОВЕДЕНО КРУГЛИЙ СТІЛ ЩОДО РОЗВИТКУ СФЕРИ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

 

Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» (партнер – Фонд Східна Європа) 21 жовтня 2022 року організовано проведення круглого столу «Закрити не можна відкрити. 7 років відкритих даних».

 

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ ЙШЛОСЯ НА НАВЧАННІ ДЛЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

 

Онлайн навчання на тему «Ефективна організація доступу до публічної інформації як індикатор дотримання принципів відкритості та прозорості органів влади» проведено для державних службовців районних військових адміністрацій Сумської області та обласної військової адміністрації 17 жовтня 2022 року.

Основна увага була приділена особливостям забезпечення органами виконавчої влади обов’язків розпорядника інформації, передбачених Законом України «Про доступ до публічної інформації».