Доступ до публічної інформації

ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ В УМОВАХ ВІЙНИ. ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ В КОНТЕКСТІ ВИКОНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

  

При Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації 08 лютого 2024 року у рамках загальної професійної програми підвищення кваліфікації для посадових осіб місцевого самоврядування Сумської області проведено навчання на тему «Інформаційна відкритість в контексті виконання законодавства про доступ до публічної інформації». 

Головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до публічної інформації та з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Інна Шульга розповіла представникам суб’єктів владних повноважень про особливості забезпечення доступу до публічної інформації в умовах воєнного часу.

ДЛЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО НАВЧАННЯ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ ГРОМАДЯН

 

З 24 до 27 жовтня у Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації проходило навчання за загальною короткостроковою програмою «Відкритість та прозорість діяльності органів влади – ключовий напрям державної інформаційної політики. Забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації» для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за доступ до публічної інформації та оприлюднення інформації.

Мета програми - підвищення професійної компетентності публічних службовців щодо основних принципів відкритості та прозорості органів публічної влади в умовах становлення інноваційного інформаційного простору, удосконалення умінь та навичок використання в професійній діяльності інструментів взаємодії державного органу з громадськістю.

 

28 ВЕРЕСНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАГАЛЬНОГО ДОСТУПУ ДО ІНФОРМАЦІЇ (ДЕНЬ ПРАВА ЗНАТИ)

28 вересня відзначається Міжнародний день загального доступу до інформації (День права знати).

Міжнародний день загального доступу до інформації був визнаний у 2015 році на рівні ЮЕСКО, а в 2019 році – на рівні ООН.
У Загальній декларації прав людини, прийнятій ООН у 1948 році, право доступу до інформації сформульовано в 19-й статті як право збирати, отримувати й поширювати будь-які відомості та ідеї де завгодно і без перешкод.
В Україні у 1992 році був прийнятий Закон України «Про інформацію», а в 2011 році – Закон України «Про доступ до публічної інформації».

МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ РАЗОМ ТА ЦЕДЕМ ПРОВЕЛИ ТРЕНІНГ ДЛЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ

 

Міністерство культури та інформаційної політики України разом з Центром демократії та верховенства провели 8-9 серпня тренінг для розпорядників інформації  тренінг на тему «Доступ до публічної інформації в умовах війни».

З вітальним словом виступив Тарас ШЕВЧЕНКО, заступник Міністра культури та інформаційної політики України та Ігор Розкладай, заступник директорки, головний експерт з медійного права Центру демократії та верховенства права, які наголосили на актуальності забезпечення права на інформацію громадян в умовах воєнного часу органами влади.

В МЕЖАХ ТИЖНЯ ВІДКРИТОГО УРЯДУ ПРОВЕДЕНО ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТСЬКОЮ МОЛОДДЮ

 

В межах Тижня Відкритого Уряду, що проводиться в Україні з 8 по 12 травня 2023 року,   працівниками Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації сьогодні було проведено  онлайн зустріч з студентською громадськістю щодо забезпечення державної інформаційної політики та  права на доступ до інформації в умовах воєнного часу.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОЗОРОСТІ ТА ВІДКРИТОСТІ ОРГАНІВ ВЛАДИ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

 

14 квітня 2023 року  при Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації проведено навчання за дистанційною формою в синхронному режимі для посадовців територіальних громад.

Головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до публічної інформації та з питань внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Інна Шульга розповіла представникам суб’єктів владних повноважень про особливості забезпечення доступу до публічної інформації в умовах воєнного часу та прокоментувала роз’яснення Уповноваження Верховної Ради України з прав людини з цього питання

НАВЧАЛИСЯ ПОСАДОВЦІ ТЕРИТОРАЛЬНИХ ГРОМАД

 

Про забезпечення відкритості та прозорості в контексті виконання законодавства про доступ до публічної інформації органів публічної влади йшлося 10 квітня 2023 року  під час онлайн-зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування.

Працівниками Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації була приділена особлива увага висвітленню питання щодо обов’язків суб’єктів владних повноважень у сфері забезпечення інформаційних прав громадян в умовах воєнного стану.

ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ В КОНТЕКСТІ ВИКОНАННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

 

При Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації 13 березня 2022 року у рамках загальної професійної програми підвищення кваліфікації для державних службовців місцевих державних адміністрацій проведено навчання на тему «Інформаційна відкритість в контексті виконання законодавства про доступ до публічної інформації». 

Увага була приділена висвітленню питання про особливості забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації в умовах воєнного часу. 

ВПРОВАДЖЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ НЕ ПОЗБАВЛЯЄ ОСІБ ПРАВА НА ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

  

«Впровадження воєнного стану не позбавляє осіб права на доступ до публічної інформації, а обмеження доступу до інформації здійснюється виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення та має бути чітко обґрунтоване згідно вимог пункту 2 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», - сказала під час навчання 13 березня 2023 року для державних службовців Інна Шульга, головний спеціаліст відділу забезпечення доступу до публічної інформації та внутрішньої політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ МОНІТОРИНГУ СТАНУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПРАВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ 2022 РОКУ

   2 березня 2023 року відбулась презентація результатів моніторингу щодо забезпечення органами влади України інформаційних прав громадян в умовах воєнного часу за підсумками 2022 року, який провели представники Уповноваженого Верховної ради України з прав людини та експерти з питань дотримання інформаційних прав