ОБЕРЕЖНО: СПЕКА!

В Україну повернулася екстремальна спека, а це означає, що ризиків побільшає, і потрібно ретельно та відповідально потурбуватися про власне здоров’я

Найчастіше потерпають від високих температур малюки до двох років, люди, старші за 65 років, а також ті, хто має хронічні захворювання або психічні розлади.

УПРОДОВЖ МИНУЛОГО ТИЖНЯ ПІРОТЕХНІКИ СУМЩИНИ ВИЯВИЛИ 26 ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ

Про це на апаратній нараді очільнику області Володимиру АРТЮХУ доповів начальник штабу зони територіальної оборони Юрій ПОЛОУС

За його словами, за цей період рятувальники обстежували території в Охтирському, Сумському, Шосткинському і Конотопському районах та виявили 26 одиниць вибухових предметів. Всі знахідки було вилучено та знешкоджено.

ПЕРЕЖИТИ СПЕКУ: КОРИСНІ ПОРАДИ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Дотримання простих правил від ВООЗ допоможе громадянам пережити спеку та запобігти її негативному впливу на здоров’я

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку високі температури негативно впливають на здоров’я багатьох людей, та особливо небезпечна спека для людей похилого віку, немовлят, людей з хронічними захворюваннями та тих, хто працює на вулиці. Надмірне тепло може спровокувати виснаження організму та тепловий удар, загострити існуючі серцево-судинні, респіраторні та ниркові захворювання тощо.

НА СУМЩИНІ РОЗРОБИЛИ ПАМ'ЯТКУ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ЕВАКУЮЮТЬСЯ

Пам'ятку можна переглянути тут

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ГРОЗИ

Нагадуємо правила, як діяти під час грози

Під час грози не ховайтеся під високими, поодинокими деревами чи на підвищенні. Не паркуйте авто під деревами або високими конструкціями. Не купайтесь у водоймах. Не користуйтесь електроприладами.

Уникайте металевих конструкцій, ліхтарів, опор електропередач. Якщо ви в полі – краще присісти у яму, не контактуючи тілом із землею.

ОБЕРЕЖНО, МІНИ!

Національний орган з питань протимінної діяльності інформує населення про загрози для його життя і здоров'я, що виникають у зв'язку із залученням до проведення заходів із розмінування осіб, які не є сертифікованими операторами протимінної діяльності

У випадку виявлення фактів проведення заходів із розмінування особами, які не є операторами протимінної діяльності (окрім тих, що здійснюються уповноваженими підрозділами центральних органів виконавчої влади), буде порушуватися питання щодо притягнення їх до відповідальності у порядку  встановленому законодавством.

13 ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ПРЕДМЕТІВ ВИЯВИЛИ ТА ЗНИЩИЛИ ПІРОТЕХНІКИ ДСНС НА СУМЩИНІ УПРОДОВЖ ТИЖНЯ

Серед небезпечних знахідок – артилерійські снаряди різних калібрів, мінометні міни та постріли від гранатомета

Впродовж минулого тижня піротехнічними підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) на Сумщині виявлено та знищено 13 вибухонебезпечних предметів. Небезпечні знахідки були виявлені на територіях Охтирського та Сумського районів.

НА СУМЩИНІ РОЗМІНОВАНО 1760 ГЕКТАРІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації

Відповідно до плану заходів із розмінування (гуманітарного розмінування) земель сільськогосподарського призначення Сумської області затвердженого головою Сумської ОВА від 1 травня 2023 року визначено першочергову потребу в розмінуванні земель на території понад двадцять кілометрів від лінії кордону з російською федерацією на площі 1 760 гектарів на території 4 територіальних громадах.

ТРИВОЖНА ВАЛІЗА ДЛЯ ЕВАКУАЦІЇ ІЗ ЗОНИ РАДІАЦІЙНОЇ АВАРІЇ

У разі вибуху на ЗАЕС мешканці потенційної зони радіаційної аварії мають бути готовими до можливої евакуації. Як підготуватися до евакуації та що покласти в «тривожну валізу»?

Якщо органи влади офіційно повідомили про радіаційну аварію, залишайтеся в приміщенні або дістаньтеся приміщення якомога швидше. Слідкуйте за подальшими повідомленнями та дотримуйтеся інструкцій від влади. 

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ У ВИПАДКУ ПІДВИЩЕНОГО РІВНЯ РАДІАЦІЇ

Мінреінтеграції подає декілька простих порад, як убезпечитись від радіаційного впливу

Якщо повідомлення про радіоактивне забруднення застало вас на вулиці. Негайно пройдіть у найближче приміщення. Найкраще обрати укриття або підвал. Щоб убезпечити органи дихання, прикрийте ніс і рот рушником, хусткою або вдягніть медичну маску.