НА СУМЩИНІ ФУНКЦІОНУЄ 139 ПРИЙОМНИХ СІМЕЙ ТА 29 ДИТЯЧИХ БУДИНКІВ СІМЕЙНОГО ТИПУ

За останні кілька місяців у Сумській області створено 5 нових будинків сімейного типу виховання. Протягом січня 2021 року вже сформовано 2 нові прийомні сім’ї та влаштовано на виховання і спільне проживання 4 дітей, позбавлених батьківського піклування

Якщо спитати перехожих на вулиці, чи інтернат – хороше місце для навчання дитини, більшість скажуть: звісно, ні. Усі розуміють, що не існує кращого місця для дитини, ніж дім із люблячими батьками. 

Реформування закладів інституційного догляду за дітьми заради реалізації права кожної дитини на проживання в сім’ї, аби дитина отримала таку бажану родину, в якій повною мірою будуть забезпечуватись її інтереси – це одна з цілей  європейської інтеграції України.

Станом на 1 лютого 2021 року на Сумщині функціонує 139 прийомних сімей та 29 дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ).

Як показує досвід, ті діти, яких раніше називали «нєобучаємимі» (на щастя, в українській мові немає синоніму до цього терміну), у сім’ях або будинках сімейного типу розвивають власні потенціали і стають більш самостійними у дорослому житті.

Обласна служба у справах дітей постійно отримує звернення про бажання громадян області створити прийомну сім’ю. На сьогодні вирішується питання взаємодобору дітей до 4 прийомних сімей. Дві з цих сімей нещодавно пройшли відповідне навчання та отримали рекомендацію до внесення їх на облік кандидатів у прийомні батьки.

У сучасному цивілізованому світі не існує дітей, яких не можливо навчати та адаптувати до життя в суспільстві. Кожен може розвиватися у своєму темпі, якщо є бажання і вміння розвивати таку дитину. Піклування, батьківська любов та тепло родинного затишку формують у прийомної дитини довіру та прихильність до дорослих, відчуття безпеки, що в майбутньому зробить дитину повноцінним громадянином нашого суспільства.

Мета інформаційної кампанії EUКраїна, яка проходить за ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності втілюються в конкретні фундаментальні речі. Змінювати – не складно, необхідно просто змінити особисту позицію з пасивної на активну.

І почати ми вирішили з роботи, яку проводить обласна служба у справах дітей, адже наразі вже є те, що можна змінити силами однієї людини, родини чи громади:  http://dity.sm.gov.ua/index.php/uk/628

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут: https://association4u.in.ua/

#Цеєвроінтеграція #Інтегруємось

Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції

Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС