ЯК НА СУМЩИНІ ПРОТИДІЮТЬ ІНФОРМАЦІЙНИМ ВІЙСЬКАМ ВОРОГА?

Про це під час брифінгу в Офіційному медіацентрі розповів заступник голови Сумської обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олексій ДРОЗДЕНКО

«Ми чітко розуміємо, що у нашого ворога, крім традиційної армії, є інформаційне військо – це пропагандисти, поширювачі фейків, кіберзлочинці та інші категорії. І ці інформаційні війська не є окремі випадкові утворення, а організовані та скоординовані. Вони добре озброєні як технічними засобами так і інформаційними технологіями, – повідомив Олексій Дрозденко. – На територію області дійсно проникають ворожі наративи та фейки через соціальні мережі, месенджери, мобільний зв’язок, а також ефірні програми російської федерації через FM та телеканали. Це все в умовах повномасштабного вторгнення агресора несе додаткову загрозу інформаційній безпеці громадян України. Наш ворог в цьому напрямі також не дотримується міжнародних правил і норм, зокрема щодо визначених частот та потужностей мовлення».

За його словами, наразі проводяться ряд заходів для забезпечення повного охоплення території Сумщини покриттям українським ефірним сигналом телевізійного та радіомовлення. Так, у другому півріччі 2023 року на вежах Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення у Сумській області був запланований запуск загально-національної цифрової телемережі МХ-7. 1 червня успішно відбувся тестовий запуск МХ-7. Порушень електромагнітної сумісності, що край важливо, не виявлено. Тестове цифрове мовлення наразі продовжується. А в засобах масової інформації розповсюджувалась інструкція з налаштування телеприймачів на новий діапазон. Населення області вже зараз може дивитися тестові передачі.

Також на Сумщині відбувається будівництво додаткових висотних споруд на прикордонних територіях на півдні і півночі області. На окремих територіях Сумської області, особливо вздовж кордону з країною-агресором, існують кілька ділянок із проблемою прийомом цифрового телевізійного та радіосигналу українських мовників. Це пов’язані з рельєфом місцевості та існуючою телекомунікаційною інфраструктурою. Згідно дорожньої карти вже цієї осені ми запустимо наше мовлення ще з двох нових споруд і покриємо проблемні ділянки місцевості.

Як додатковий захід, прийнято рішення про відновлення на прикордонних територіях аналогового телевізійного мовлення. Відновлення аналогового мовлення на прикордонних ретрансляторах теж, в свою чергу, дозволить покращити якість покриття телевізійним сигналом на прикордонних територіях і забезпечить проникнення українського мовлення на ворожу територію.

Крім того, заплановано збільшити присутність українського FM‑мовлення по всій області і, особливо, на прикордонні. Перш за все АТ «НСТУ» та «Армія FM – військове радіо».

«Результатом реалізації цих заходів буде забезпечення якісного покриття наземним телебаченням і радіомовленням території області і забезпечений доступ населення до програм українського телебачення і радіомовлення, що особливо важливо на прикордонних територіях, – наголосив Олексій Дрозденко. – Окремим напрямом є співпраця з Кіберполіцією та університетами за напрямом інформаційної безпеки із залучення фахівців різних структур та профілів».