ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ: ЯК ПІДКЛЮЧИТИСЯ ДО БАГАТОКАНАЛЬНОЇ ЦИФРОВОЇ ТЕЛЕВІЗІЙНОЇ МЕРЕЖІ MX-7?

Що необхідно зробити, щоб переглядати канали національної цифрової телевізійної мережі мовлення МХ-7? Дивіться інструкцію нижче

Придбайте в магазині приймач (тюнер) ефірного цифрового сигналу в форматі DVB-T2.

Обов’язково перевірте (запитайте у продавця) чи забезпечує цей тюнер прийом сигналів метрового діапазону.

Якщо у Вас вже є приймач DVB-T2, або Ваш телевізор забезпечує прийом сигналів формату  DVB-T2 за допомогою вбудованого тюнера, уважно прочитайте інструкцію з налаштування Вашого приймача або телевізора. В інструкції має бути вказано, що цей приймач або телевізор забезпечує прийом сигналів VHF (метровий діапазон) та  UHF (дециметровий діапазон).

Підключить антену до Вашого приймача DVB-T2 або телевізора з вбудованим тюнером  DVB-T2. Антена повинна забезпечувати прийом сигналів метрового діапазону (VHF). Вона може бути, як зовнішньою так і внутрішньою, як пасивною так і активною – мати вбудований підсилювач сигналу.  

Яку антену використовувати – залежить від умов прийому сигналу в конкретному місці. Зовнішня антена забезпечить кращий прийом сигналу. Антена повинна бути зорієнтована в напрямку телевежі, з якої здійснюється трансляція сигналів. За більш детальною інформацією зверніться до фахівця.

З’єднайте зовнішній приймач DVB-T2 з телевізором за допомогою дротів, які є в комплекті до приймача, або придбайте додатково кабель HDMI. HDMI кабель забезпечує кращу картинку на екрані телевізора, але телевізор повинен підтримувати таке з’єднання (мати відповідні роз’єми).

Увімкніть приймач та телевізор.

Дочекайтесь появи зображення на екрані.

При використання зовнішнього тюнера телевізор потрібно переключити на  прийом зовнішнього сигналу  AV або сигналу HDMI. Це залежить від кабелю, який Ви використовуєте для з’єднання приймача та телевізора.

Якщо Ви використовуєте активну антену (з вбудованим підсилювачем), перевірте та ввімкніть «ЖИВЛЕННЯ АНТЕНИ»  за допомогою пульта керування приймачем.

На пульті дистанційного керування приймачем натисніть кнопку «MENU», перейдіть до розділу «Пошук каналів», оберіть  «Автопошук» та  за необхідності  задайте смугу пошуку «VHF + UHF» (цей параметр залежить від конкретної моделі тюнера).  

Дочекайтесь закінчення Автопошук каналів.

Після завершення автопошуку  телеканалів на екрані включиться перший по списку канал.

 Для відображення всього списку  доступних телеканалів - натисніть кнопку “OK” на пульті керування.

Зазвичай телеканали MX7 будуть знаходитись на початку списку, але можливі і інші варіанти відображення списку телеканалів MX7 в залежності від налаштувань сортування телеканалів на Вашому приймачі.

Для отримання технічних характеристик телевізійного каналу виберіть необхідний канал, натисніть на пульті керування кнопку «INFO». На екрані з’являться технічні характеристики телеканалу: номер каналу, частота прийому, рівень та якість прийому. Перевірте на якій частоті здійснюється прийом телеканалу та порівняйте з частотою каналу на якій здійснюється передача в Вашому регіоні.

Частотний канал для конкретного регіону можна знайти за посиланням: https://webportal.nrada.gov.ua/regulyator-ogolosyv-konkurs-na-postachalnyka-poslug-tsyfrovoyi-zagalnonatsionalnoyi-merezhi-mh-7/.