У ДЕРЖАВНОМУ МУЛЬТИПЛЕКСІ МХ-7 ЗАЛИШАЄТЬСЯ ДВА ВІЛЬНІ МІСЦЯ

Про це розповів технічний директор концерну РРТ Сергій СЕМЕРЕЙ

Конкурс серед каналів Національна рада з питань телебачення та радіомовлення провела 31 жовтня 2023 року. Вільних місць у мультиплексі 12. На них претендували дев’ять каналів, а перемогли сім: «Сонце», «Рада»,  «Ми – Україна», «Світло» «Уніан-2», «Віжн-2» та «Віжн-3. З тих каналів, які подали заявки на конкурс, ліцензії не отримали «Ісландія» та канал телемагазинів «Тюсо».

Після цього на підставі тимчасового дозволу в мультиплекс увійшло  «Армія ТБ». Також очікуються зміни в законодавстві, щоб в МХ-7 могли потрапити два канали Суспільного.

«Я впевнений, що за цей рік ми матимемо 12 мовників. Адже ми сподіваємось, що окрім згаданих восьми до нас доєднаються два канали Суспільного мовника: «Суспільне. Новини» та «Суспільне. Спорт».

Для цього очікуємо на зміни у законодавстві, аби ці канали могли скористатися правом зайти в мультиплекс поза конкурсом», – сказав Сергій Семерей і додав: «Сподіваємося, що на два вільні місця Національна рада оголосить повторний конкурс уже найближчим часом. Зі свого боку ми його ініціюватимемо ще в першому  кварталі. А от уже на результати конкурсу Концерн РРТ вплинути не може».

На сьогодні, за його словами, п’ять каналів, які здобули перемогу на конкурсі,  підписали (або в стадії підписання) угоди з Концерном РРТ. Це «Армія ТБ», «Рада», «Ми – Україна», «Світло» та «Сонце». Сергій Семерей розраховує, що ці мовники посилять промо МХ-7.

Це потрібно для того, щоб люди переналаштовували свої передавачі та купували антени, щоб дивитись канали мультиплексу МХ-7. Тому що він збудований у метровому діапазоні, на відміну від мультиплексів «Зеонбуду», які діють у дециметровому діапазоні.

Нагадаємо, у січні запустився державний мультиплекс МХ-7, який створює Концерн РРТ. Він має стати альтернативою приватним мультиплексам. Його запуск планували ще на 2022 рік, однак на заваді стало повномасштабне вторгнення Росії. За перший рік великої війни в цифрових мультиплексах «Зеонбуду» звільнилося багато місць, переважно через закриття всіх каналів із медіагрупи «Україна» Ріната Ахметова. Регулятор почав видавати дозволи на мовлення в цифрі на вільних частотах.

Однак попри це держава вирішила відновити побудову мультиплексу. 

 

За матеріалами https://detector.media/rinok/article/223052/2024-02-16-kontsern-rrt-spodivaietsya-shcho-natsrada-nezabarom-provede-konkurs-na-dva-vilni-mistsya-v-multypleksi-mkh-7/