НАЗВАНО ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ НА ВІЛЬНІ РАДІОЧАСТОТИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Як повідомила представниця Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Лариса ЯКУБЕНКО під час брифінгу в Офіційному медіацентрі Сумської ОВА, 28 березня 2024 року відбувся конкурс на мовлення на мовлення з використанням радіочастотного спектра на вільних радіоканалах (для розвитку регіональних та загальнонаціональних мереж)

Умовами конкурсу було передбачено обов’язкове розміщення соціально важливих програм; забезпечення частки пісень державною мовою в обсязі не менше ніж 45%.

«Переможцем конкурсу на частоту 99,4 МГц в Сумах є «АВТОРАДІО Україна». Радіостанція – одна з найбільших в Україні: розпочала мовлення в Україні у 2004 році. Загальний обсяг мовлення – 24 години на добу, – зазначила Лариса Якубенко. – Потужність передавача 1 кВт дасть змогу розповсюдити сигнал «АВТОРАДІО Україна» на територію Сумського району. Під час конкурсу представники радіостанції наголосили, що «Суми потребують підтримки та мотивації з інших регіонів України», тож своєю місією мовник вважає надання важливого контенту у цей непростий час усім українцям. Особливо тим містам, які потерпають від випробувань війни».

Представниця Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення також зазначила, що на жаль, під час проведення конкурсу претендентів на частоти у м. Конотопі та Ромни не виявилося. Зараз в резерві Національної ради знаходиться 10 радіочастот (Білопілля, Глухів, Краснопілля, Конотоп, Лебедин, Ромни, Стара Гута, Суми, Угроїди, Шалигине).

2 з них виставлені на конкурс - у м. Білопіллі, Сумах.

Крім того, під час брифінгу Лариса Якубенко повідомила, що з метою протидії інформаційній агресії, необхідністю захисту інтересів держави, збалансованого та неупередженого інформування громадян про події в Україні, ефективного використання обмеженого радіочастотного ресурсу Національна рада видає дозволи на тимчасове мовлення з використанням радіочастотного спектра на територіях з особливим режимом мовлення. Видача дозволів на тимчасове мовлення регулюється статтями 50 та 122 Закону України «Про медіа».

Конотопський, Охтирський, Сумський, Шосткинський райони входять до затвердженого Національною радою Переліку територій з особливим режимом мовлення.

«Національна рада продовжує практику видачі дозволів на тимчасове мовлення на вільних радіочастотах та дозволів на тимчасове мовлення на передавачах зі збільшеною потужністю. Дозволи видаються терміном на 1 рік, – розповіла вона. – Зокрема, протягом цього року Національна рада ухвалила рішення про видачу 2-х дозволів на тимчасове мовлення у період дії воєнного стану в Україні АТ «НСТУ», м. Київ (позивні: «УКРАЇНСЬКЕ РАДІО») з використанням частоти 96,1 МГц у селищі Краснопілля та ТОВ «ТРК «МАТРІКС+», м. Харків (позивні: «NovaLine») – з використанням частоти 92,9 МГц у м. Суми».

Також у 2024 році дозволи на тимчасове мовлення зі збільшеною потужністю передавачів отримали 2 радіостанції: АТ «НСТУ», м. Київ, «Українське радіо – 107,2 МГц у с. Нова Слобода Конотопського району; «Радіо «Промінь» – 106,9 МГц у м. Шостка; ТОВ «ТРК «ЕММАНУЇЛ», м. Київ («Радіо Еммануїл») – 69,02 МГц у м. Суми.