ДО УВАГИ ДЕКЛАРАНТІВ!

З метою вдосконалення та полегшення процесу заповнення декларації Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агенство) розробило в Реєстрі декларацій спеціальну функцію «Дані для декларації», яка дозволить спростити процес заповнення декларації та уникнути помилок. За допомогою цієї функції, на стадії створення чернетки декларації, в особистому кабінеті Реєстру декларацій, декларант отримує інформацію (у вигляді, адаптованому до форми декларації) про наявні у нього:

- об’єкти нерухомості, у тому числі земельні ділянки (для розділу 3 декларації);

- об’єкти незавершеного будівництва (відомості про які є в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, для розділу 4);

- транспортні засоби, у тому числі водні та повітряні засоби, крім інформації щодо тракторів, самохідних шасі, сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин і механізмів (для розділу 6);

- акції (пакет 5% і більше) акціонерних товариств (для розділу 7);

- корпоративні права в товариствах (для розділу 8);

- кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (для розділу 9);

- доходи, пенсійні та соціальні виплати (для розділу 11);

- спадщину (розділ декларації залежить від виду активу);

- наявні обтяження рухомого майна (для розділу 13).

Вище вказана інформація надається з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (стосовно відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно, що виникли після 1 січня 2013 року), Державного земельного кадастру, Єдиного державного реєстру транспортних засобів, Державного суднового реєстру України і Суднової книги України, Державного реєстру цивільних повітряних суден України, Державного реєстру обтяжень рухомого майна, загальнодоступної інформаційної бази даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів, Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Спадкового реєстру.

Наголошуємо, що надана інформація в Реєстрі є довідковою і потребує перевірки та уточнення станом на кінець звітного періоду від самого декларанта. Адже у реєстрах, з яких Національне агенство отримує дані, теж можуть бути помилки, або неточності. Тому ви маєте можливість ще й верифікувати власні дані та, у разі необхідності, виправити їх. Це зробить інформацію в реєстрах коректною та актуальною. Якщо ви помітили такі неточності, рекомендуємо звернутися до держателя реєстру чи бази даних.

Додатково інформуємо, що отримання інформації може зайняти декілька днів після формування запиту, оскільки декларант отримує узагальнену інформацію зі всіх реєстрів. Тож, не залишайте процес подачі декларації на останні дні до завершення строку її подачі.

Звертаємо увагу, що при формуванні довідки «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій за 2023 рік, наразі можливе відображення неповної інформації про доходи, а саме відсутня інформація за останній квартал 2023 року. Це пов’язано з тим, що Національне агенство отримує дані про доходи та суми сплачених податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (ДРФО), а відповідно до податкового законодавства така інформація буде внесена до звіту за формою 4-ДФ протягом 50 днів після закінчення
ІV кварталу 2023 року, тобто не раніше 20 лютого 2024 року. 

Окрім цього повідомляємо, що після отримання довідки з неповними даними, суб’єкт декларування не може повторно сформувати довідку «Дані для декларації». У випадку якщо Вам потрібно подати декларацію за 2023 звітний період до 20 лютого, то відомості про нараховані (виплачені) доходи ви можете отримати за місцем виплати такого доходу.