ПИТАННЯ ЩОДО БУДІВНИЦТВА ПАНДУСА ДО БУДИНКУ НА ВУЛИЦІ ХОЛОДНОГІРСЬКІЙ У СУМАХ СПІЛЬНО ІЗ МІСЬКОЮ РАДОЮ МАЄМО ВИРІШИТИ ДО КІНЦЯ РОКУ
Про це зазначив під час засідання обласної постійно діючої комісії з розгляду звернень громадян голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО
Як повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, у цьому будинку проживають три особи із інвалідністю. Вони пересуваються лише на візках. Наразі розглядається питання щодо облаштування пандусу у цьому будинку або переселення трьох його мешканців у житло із пандусом.
На засідання комісії прибула мешканка цього будинку Оксана АКСЕНКО, яка розповіла, що відсутність пандусу та ще й технічні умови, згідно з якими ліфт не доїжджає до першого поверху, роблять її заручницею свого помешкання. Ще гірша ситуація ще з одним мешканцем будинку Віталієм БОНДАРЕНКОМ, який майже чотири роки не виходить зі своєї квартири.
Начальник обласного управління містобудування та архітектури Олег КРИВЦОВ зазначив, що пандус, який треба буде прибудувати до будинку, матиме довжину 56 метрів і вестиме він відразу з подвір’я на другий поверх. Оскільки лише з другого поверху можна буде потрапити до ліфта. Зробити відкидні пандуси по східцях неможливо, адже це суперечить нормам ДБН.
Директор обласного Департаменту фінансів Олена БАТРАЧЕНКО повідомила, що це питання в компетенції міської ради. Більше того, саме місто має всі фінансові можливості його вирішити самотужки, адже на сьогодні бюджет Сум удвічі перевищує обласний бюджет.
«Облдержадміністрація піде вам назустріч. Ми виступимо із пропозицією на черговій сесії обласної ради виділити 30% коштів в рамках співфінансування на будівництво пандусу, – зазначив Микола Клочко. – І це питання до нового року ми маємо спільними зусиллями закрити».
Крім того, очільник області повідомив, що наразі спільно з міською радою розробляється проект щодо покращення житлових умов осіб із інвалідністю.
«Є домовленість із забудовниками міста Суми, щоб перший поверх одного із під’їздів новобудови був обладнаний для людей з обмеженими можливостями. І шляхом обміну житлового фонду місто отримує квартиру заявника, а йому надає квартиру, обладнану для людей із інвалідністю на першому поверсі нового будинку, – говорив він. – Такий проект зараз на розгляді, його ще треба доопрацювати із архітекторами міста, будівельниками. Він може стати пілотним проектом в Україні щодо забезпечення доступним житлом людей з інвалідністю».