ДЛЯ ОРГАНІВ ВЛАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРОВЕДЕНО НАВЧАННЯ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА НА ІНФОРМАЦІЮ ГРОМАДЯН

З 24 до 27 жовтня у Сумському регіональному центрі підвищення кваліфікації проходило навчання за загальною короткостроковою програмою «Відкритість та прозорість діяльності органів влади – ключовий напрям державної інформаційної політики. Забезпечення права кожного на доступ до публічної інформації» для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за доступ до публічної інформації та оприлюднення інформації

Мета програми - підвищення професійної компетентності публічних службовців щодо основних принципів відкритості та прозорості органів публічної влади в умовах становлення інноваційного інформаційного простору, удосконалення умінь та навичок використання в професійній діяльності інструментів взаємодії державного органу з громадськістю.

Протягом навчання слухачі вчились  працювати з інформаційними запитами відповідно до напряму своєї службової діяльності, обробляти, аналізувати, узагальнювати інформацію та безпечно використовувати сучасні цифрові технології, а також розглядали окремі питання щодо основних напрямків реалізації державної інформаційної політики, особливостей обмеження доступу до  інформації у період воєнного стану. Ці теми опрацювали під час лекцій та практичних занять зі слухачами працівники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації Людми КОНОЗЕНКО, Олена КОВШИК та Інна ШУЛЬГА.

Чільне місце на онлайн навчальнні вибуло приділено питанню про забезпечення конституційного права громадян на звернення до органів публічної влади. Марина ХОМИЦЬКА, працівник відділу роботи із зверненнями громадян апарату Сумської обласної державної адміністрації-обласної військової адміністрації розповіла слухачам про про механізми взаємодії представників влади із громадянами, відмінність понять «звернення» та «запиту на інформацію»,  обов’язки органів державної влади, визначені  Законом України «Про звернення громадян».  

За результатами  навчання усі учасники, які успішно пройшли підсумковий контроль – онлайн тестування,  отримають сертифікати про підвищення кваліфікації (0.67 кредиту ЄКТС).