Поточна діяльність

ОБЛАСНА ВЛАДА ПОСИЛЮЄ ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ ДЛЯ НЕДОПУЩЕННЯ ПОШИРЕННЯ ГРИПУ

Під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК надала доручення керівникам структурних підрозділів розробити чіткий план заходів щодо недопущення спалаху грипу, зокрема, коронавірусу на Сумщині

«Сьогодні головне завдання – не допустити проникнення вірусу на територію області. Тому важливо посилити контроль та здійснення протиепідемічних заходів», – зазначила Ірина Купрейчик.

Як повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро КРАВЦОВ, загальний стан захворюваності населення Сумщини на грип досяг порогового рівня і складає 527,8 осіб на 100 тисяч населення. Загальна кількість хворих 5696 осіб, серед яких 3880 дітей, що становить 68,1%.

Епідеміологічний поріг наразі перевищений у 6 районах області: Кролевецький – на 12,1%, Недригайлівський – на 29,3%, Сумський – на 20,2%, Тростянецький – на 37,3%, міста Суми та Лебедин – на 20,8% та 45,2% відповідно. Протягом минулого тижня на Сумщині зафіксовано 52 грипоподібних захворювання: у Білопільському – 7, Кролевецькому – 6, Охтирському – 1, Тростянецькому – 6, м. Суми – 26, м. Охтирка – 6.

«Задля уникнення спалаху грипу призупинено навчальний процес у 15 загальноосвітніх школах області, – зазначив Дмитро Кравцов. – Із групи епідемризику заплановано на вакцинацію 4926 осіб. На проведення щеплення зазначеної категорії осіб передбачено 1 мільйон 231 тисяча гривень. Станом на 24 січня вже щепленням охоплено 4961 особу, що становить 51,7% від запланованих із груп ризику. Що ж стосується ліжкового фонду на Сумщині, то на сьогодні наявні 234 дитячі та 259 дорослих ліжок. Додатково область може відкрити 1784 ліжка, або 384 палати».

За результатами наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик надала доручення керівникам структурних підрозділів розробити чіткий план заходів та взаємодії між відповідними структурами, оперативно обмінюватись всією необхідною інформацією, відслідковувати епідеміологічну ситуацію щодо поширення грипу, зокрема, коронавірусу, і за необхідності приймати нагальні рішення для вчасного реагування.