СУМЩИНА Є НАЙКРАЩОЮ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ВСІХ ОСВІТНІХ СУБВЕНЦІЙ

На цьому під час робочої поїздки в Сумську область наголосила Міністр освіти і науки України Ганна НОВОСАД

«Сумщина справді в лідерах щодо використання всіх освітніх субвенцій. Область успішно використала понад 90% всіх коштів на розвиток освіти, які держава дала у 2019 році – це один з кращих показників. На Сумщині більше немає вбиралень на вулиці, усі кошти на Нову українську школу, проведення інтернету, закупівлю комп’ютерів, природничо-математичних кабінетів та кабінетів української мови використано в максимальному обсязі – це результат, до якого мають прагнути інші регіони. Це означає, що ви максимально системно працюєте з тендерами, можете брати на себе відповідальність при роботі з новими важкими закупівлями – наприклад, такими як проведення інтернету до шкіл. Це приклад, до якого варто прагнути іншим», – підкреслила Ганна Новосад під час зустрічі з керівниками органів управління освітою Сумської області.

За словами Ганни Новосад, вона приїхала на Сумщину з однією метою, подивитися, як влаштована освіта в маленьких сільських школах.

«Коли працюєш в Міністерстві, формуєш політику щодо мережі, розподілу коштів, бачиш просто цифри, а не реальну ситуацію в кожному закладі. Не бачиш стан цих шкіл, стан доріг, реальну забезпеченість автобусами, тому я хочу для себе зробити певні висновки, – говорила Міністр. – Відвідавши Сумщину і Чернігівщину, я побачила, що в цих областях є проблема з оптимальною мережею навчальних закладів, що спричинена передовсім демографічною кризою та низькою щільністю населення».

 Ганна Новосад відвідала Басівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів в Сумському районі. Школа знаходиться у найвіддаленішому селі Сумського району, на кордоні з Росією. Міністр була вражена закладом, де навчається 72 учні, але він є потужним і успішним. І під час зустрічі з освітянами Ганна Новосад підкреслила, що сьогодні МОН буде підтримувати не лише опорні школи, а й потужні заклади, які не є опорними, але знаходяться в регіонах з низькою щільністю населення.

«Я зроблю все можливе, щоб пілотна державна субвенція на «спроможну школу найкращих результатів» стала постійною і спрямовувалася на підтримку опорних шкіл і тих шкіл, до яких буде організоване підвезення.  Я готова підтримувати неопорні школи, але ті, які мають залишитися у регіонах з низькою щільністю населення. І на засіданні Уряду я буду відстоювати запровадження окремого коефіцієнту для таких шкіл», – наголосила вона.

Також Ганна Новосад у рамках робочої поїздки в Сумську область відвідала загальноосвітні навчальні заклади в Березівській ОТГ (Березівський НВК) та Лебединському районі (Голубівську ЗОШ).