Поточна діяльність

ЯК ВІДКРИТТЯ РИНКУ ЗЕМЛІ ВПЛИНЕ НА ОРЕНДНІ ВІДНОСИНИ

1 липня 2021 року в Україні набуде чинності закон про ринок землі, який дозволить купувати й продавати ділянки сільськогосподарського призначення. Як це вплине на орендні відносини?

На першому етапі жодних миттєвих та глобальних змін не відбудеться. Орендарі не залишаться без оброблюваних ними земель, адже на це є ціла низка причин.

Найголовніша – дія договору оренди не припиняється після продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, якщо інше не передбачено самим договором.

В орендаря є переважне право викупу. Воно затверджене законом, але можна для певності прописати цей пункт ще й у договорі оренди.

Землевласник зобов’язаний у письмовій формі повідомити орендаря про намір продати ділянку, зазначивши її ціну й умови продажу. Завдяки цьому, власник може продати ділянку третій особі, лише після офіційної відмови орендаря.

Без такої відмови земельну ділянку можуть відчужити лише у двох випадках: якщо власник подарує її комусь із близьких родичів або якщо ділянку стягне банк на погашення іпотеки.

Другий фактор – переважне право зберігається за орендарем, навіть якщо земля продається на аукціоні: землевласник може продати ділянку іншій особі, лише якщо вона запропонує вищу ціну, яку орендар відмовиться платити.

Необхідно також слідкувати за дотриманням переважного права будуть також нотаріуси.

І останнє – внесення землі до статутного капіталу без згоди орендаря неможливе.

За матеріалами: https://agro.24tv.ua/yak-vidkrittya-rinku-zemli-vpline-orendni-vidnosini-novini-ukrayini_n1621364