ЧИ ДОСТУПНІ КУРСИ ЛІКУВАННЯ ГЕПАТИТІВ В/С НА СУМЩИНІ?

В Україні, за даними експертів, на вірусний гепатит С хворіють понад 1,4 млн осіб, на вірусний гепатит В – понад 620 тис. На жаль, більшість хворих не знає про свій діагноз і не отримує лікування (під медичним наглядом із вірусним гепатитом С перебуває приблизно 6,2% осіб, з гепатитом В – 3%)

Проте лікування гепатитів, у разі потреби, є доступним для кожного українця, у регіонах наявні майже 20 тис. курсів для лікування гепатиту С та приблизно 2 тис. – гепатиту В.

При цьому лікування сучасними препаратами здійснюється повністю безоплатно для пацієнта коштом державного бюджету.

Що стосується Сумщини, на сьогодні регіон забезпечений 217 курсами лікування, а саме: Омбітасвір / Парітапревір / Ритонавір + Дасабувір (30), Софосбувір + Даклатасвір (5), Софосбувір / Ледіпасвір (142), Софосбувір / Велпатасвір (19), Тенофовір (21).

Зайшовши на сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України, громадяни можуть самостійно дізнатися про наявність конкретного препарату в лікарнях області.

Там же, в розділі «Моніторинг наявності препаратів для лікування вірусних гепатитів С та В для дорослих та дітей», можна побачити інформацію про подозову кількість конкретних препаратів.

Наразі регіон забезпечений курсами лікування від гепатитів. Тож, якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли лікар відмовляє у лікуванні у зв'язку з начебто відсутністю безкоштовних ліків (вимагаючи додаткової винагороди) звертайтеся на гарячу лінію НСЗУ: 16-77. Безкоштовні ліки є.

І пам’ятаймо, що всі, хто хоч раз користувався послугами стоматологічних, косметологічних, татуювальних кабінетів, перебувають у групі ризику доти, доки не знають свого гепатит-статусу. 

За матеріалами пресслужби Міністерства охорони здоров'я