ВАКЦИНОВАНІ ВАГІТНІ УБЕЗПЕЧУЮТЬ СЕБЕ І МАЙБУТНЮ МАЛЕЧУ

Про доцільність щеплення майбутніх мам в умовах COVID-19 говорили під час брифінгу в обласному клінічному перинатальному центрі

За словами медичного директора перинатального центру Вікторії КРАСНОКУТСЬКОЇ, при щепленні майбутніх мам медики завжди оцінюють ступінь ризику: коли вагітна жінка підлягає більшій небезпеці – від самої вакцини чи від наслідків захворювання на COVID. При цьому оцінюються ризики інфікування. Якщо він високий через середовище, в якому вона знаходиться, то лікар рекомендуватиме щепитися.

Як зазначила заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Галина ХОМЕТА, вакцини, що використовується в Україні, пройшли всі етапи дослідження і дозволенні для використання ВООЗ. На сьогодні є достовірні дані безпечності вакцини для розвитку плоду, тож вагітним рекомендовано щеплюватися мРНК-вакциною, зокрема COMIRNATY™ (PFIZER) або MODERNA.

Крім того, інформація, що щеплені мРНК-вакциною жінки потім не вагітніють, не відповідає дійсності, уточнила вона. Є приклади вакцинованих, котрі невдовзі збираються стати мамами і передадуть частинку свого імунітету плоду. Переносять вагітні щеплення індивідуально, як і інші категорії людей.

Як лікар-гінеколог, Вікторія Краснокутська радить пацієнткам вчасно вакцинуватися, адже COVID-19 небезпечний як для матері, так і для дитини.

Наразі у відділенні перинатального центру, яке розраховане на 25 ліжок, перебуває 12 COVID-позитивних жінок. За потреби його можна розширити до 50 місць. Серед пацієнток закладу було 2 вакциновані, вони мали більш легку форму перебігу хвороби.

«На сьогодні через наш центр пройшло понад 100 пацієнток з COVIDом. При цьому спостерігається перебіг хвороб із тяжкими пневмоніями, дихальною недостатністю, що потребує відповідного лікування. Крім того, ускладнення від коронавірусної інфекції часто викликають передчасні пологи, що не зумовлено акушерськими моментами. Це призводить до того, що серед породіль почастішали кесареві розтини», – розповіла вона.

Лікар додала, що наразі в області вакциновані 42 вагітні жінки, вакцинація триває. Якщо ж у майбутніх мам виникають сумніви чи додаткові питання щодо щеплення, всю детальну інформацію можна отримати у свого сімейного лікаря, гінеколога чи у пунктах вакцинації.

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=cG0Cp33TTuk