НА СУМЩИНІ ВИЗНАЧИЛИСЯ УЧАСНИКИ ФІНАЛУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022»

Заступник голови облдержадміністрації Олена БОЙКО привітала фіналістів першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022»

Цьогорічний конкурс проходить у номінаціях: «Біологія», «Інформатика», «Основи правознавства» та «Мистецтво». На даному етапі 17 кращих педагогів області під час конкурсних іспитів демонстрували професійну майстерність, знання з теорії та методики викладання свого предмету. Кожен конкурсант довів, що він – професіонал, котрий має велике бажання зробити освіту якісною, доступною, змістовною та цікавою для дітей.

Олена Бойко висловила повагу і захоплення професійною та потужною освітянською родиною Сумщини, завдяки якій кожного дня діти отримують якісні знання. Вона відзначила унікальну історію конкурсу, адже понад 25 років Україна відзначає найкращих фахівців педагогічної справи у різних напрямках. При цьому освітяни Сумщини завжди були активними учасниками конкурсу. Лише цьогоріч на участь у конкурсі було подано 150 заяв.

«Сфера освіти є пріоритетною для нашої держави. У рамках ініціативи Президента України ми відбудовуємо на Сумщині ряд шкіл, проводимо термомодернізацію будівель, закуповуємо нове обладнання, впроваджуємо сучасні інформаційні технології в освітній процес. Але новітній освітній простір формують не лише будівлі та нові технології, а вчителі, котрі щоденно і самовіддано працюють над формуванням всесторонньо розвинених дітей», – наголосила вона.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, на розгляд журі у відбірковому етапі першого туру конкурсу було подано 129 інформаційних матеріалів з 36 територіальних одиниць. Зокрема, за номінаціями: «Біологія» – 31 матеріал, «Інформатика» – 50 матеріалів, «Основи правознавства» – 26, «Мистецтво» – 22. Участь у конкурсних випробуваннях взяли 116 учителів. Найбільшу кількість учасників представлено відділами освіти Глухівської, Лебединської, Путивльської, Роменської, Недригайлівської, Великописарівської рад, управліннями освіти і науки Сумської та Шосткинської рад. За результатами випробувань у фінальному етапі першого туру конкурсу змагалися 17 педагогів.

Переможцем у номінації «Біологія» стала учитель біології Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Охтирської міської ради Наталія ПИЛИПЕНКО, у номінації «Інформатика» – учитель інформатики комунальної організації (установи, закладу) «Шосткинський навчально-виховний комплекс: спеціалізована школа І-ІІ ступенів-ліцей Шосткинської міської ради Сумської області» Людмила ШЕВЧЕНКО, у номінації «Основи правознавства» – учитель основ правознавства Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 23 м. Суми Олексій ФОМЕНКО, у номінації «Мистецтво» – учитель музичного мистецтва Вільшанського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Оксана НЕСТЕРЕНКО. Вони представлятимуть Сумщину на всеукраїнському рівні.

«Участь у конкурсі – це постійна освіта педагогів, самовдосконалення, пошук нових ідей і командна робота. Тому основана його мета – професійне зростання педагогів та запровадження новацій в освітній процес», – зазначила директор Департаменту освіту і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА.