У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ДО СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБІТ ЗАЛУЧЕНО 665 ЖИТЕЛІВ

Про це під час наради заступника Міністра економіки України Тетяни БЕРЕЖНОЇ з представниками ОВА усіх областей щодо організації суспільно-корисних робіт в умовах воєнного стану повідомив заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олег КОВАЛЬ

Олег Коваль розповідав про організацію суспільно корисних робіт в області.

 «Вважаю, що такий механізм як суспільно корисні та громадські роботи є одним із дієвих способів соціальної захищеності жителів громад в ситуації відсутності на ринку праці Сумщини достатньої кількості вакансій для працевлаштування», − зазначив він. − Сумщина стала першою в Україні де такі роботи запроваджені. Ідея організації суспільно корисних робіт в області підтримана Сумською обласною військовою адміністрацією, та оцінена з боку Кабінету Міністрів України».

За його словами, станом на 28 листопада прийнято рішення про організацію суспільно корисних робіт у 29 територіальних громадах із 32 громад, де можливе проведення суспільно корисних робіт.

На сьогодні у Сумській області до суспільно корисних робіт вже залучено 665 осіб, які виконують:

- розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень пошкоджених у результаті бойових дій,

- укріплення дамб, розчищення узбережжя біля водойм та річок,

- розчищення автомобільних доріг від завалів,

- заготівлю дров для населення та військових,

- облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, закладах охорони здоров’я, культури та закладах освіти під укриття,

- упорядкування місць поховання загиблих учасників війни,

- забезпечення сталого функціонування об’єктів життєдіяльності населення та військових.

Крім того, до громадських робіт за рахунок місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у 2022 році залучено 195 осіб у 15 громадах, які виконували:

- будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери,

- соціальний супровід соціально вразливих верств населення,

- розчищення снігових заметів,

- інформування населення про порядок оформлення житлових субсидій,

- упорядкуванню територій населених пунктів, придорожніх смуг,

- облаштування місць поховання захисників вітчизни, меморіалів, тощо.

«Задля забезпечення тимчасової зайнятості осіб, а також сприяння підвищенню обороноздатності області, організації допомоги у ліквідації наслідків воєнного вторгнення, Сумська область продовжить практику проведення громадських та суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану», − наголосив Олег Коваль.