ЯК ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ВЛАСНЕ МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ТА ЯК ПІДТРИМАТИ БЛИЗЬКУ ЛЮДИНУ?

На Сумщині пройшов тренінг для медіа та комунікаційних служб щодо формування навичок стресостійкості

Регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» на Сумщині Жанна СИДОРЕНКО презентувала присутнім основні положення та завдання програми, розповіла про систему надання послуг з ментальної підтримки в області та досягнення, контакти, де надається безоплатна психосоціальна підтримка.

За її словами, ініціатива «Ти як?» спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері ментального здоров’я та формування у суспільстві культури піклування про себе та близьких людей. Проблеми з ментальним самопочуттям, відчуття тривоги, стресу, напруги може переживати кожен, адже це нормальна реакція організму на критичні обставини. Саме тому слід чітко знати як діяти в таких ситуаціях, куди звертатися, щоб допомогти собі чи близькій людині, яка опинилася у біді.

В умовах війни представники медіа відносяться до сфери діяльності з високим ступенем ризику та стресу, тому ці знання і навички також можуть стати в нагоді. Тож фахівчиня провела тренінг з першої психологічної допомоги та щодо базових навичок стресостійкості. Детально зупинилися та попрактикували техніки і методики допомоги, базові навички турботи про себе та інших, переглянули пізнавальні відео, усвідомили свої потреби і ресурси для емоційного відновлення.

Жанна Сидоренко також розповіла про інформаційні джерела, зокрема сторінку www.howareu.com/, де можна почерпнути багато корисного та цікавого, скористатися порадами, завантажити аптечку самодопомоги, а відтак зробити щоденним ритуалом звичку піклуватися про себе, приділяти увагу своїм потребам тощо.