НА СУМЩИНІ ТРИВАЄ ОЗДОРОВЧО-ВІДПОЧИНКОВА КАМПАНІЯ ДІТЕЙ

На сьогодні за Обласною цільовою соціальною програмою оздоровлення та відпочинку дітей на 2024 рік вже оздоровилися 470 дітей

Про це повідомили в Департаменті з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції Сумської обласної державної адміністрації.

Зокрема, серед учасників оздоровчої кампанії на Сумщині 200 дітей учасників бойових дій, дітей, 18 дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) на війні, 62 дитини з числа ВПО – 62, 28 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 1 рідна дитина прийомних батьків, 1 дитина, що проживає на лінії зіткнення, 52 дитини з багатодітних родин, 12 дітей з малозабезпечених сімей, 10 дітей з інвалідністю, здатні до самообслуговування, 70 талановитих та обдарованих дітей, 3 дитини, один з батьків має інвалідність І, ІІ груп, 2 дитини постраждалих в наслідок ЧАЕС, 5 дітей з диспансерного обліку, 6 дітей, батьки яких працюють в соціальній сфері села.

Ще заплановано оздоровити 102 дитини до кінця липня.

Всього з місцевих бюджетів на оздоровлення та відпочинок виділено 4 млн грн., з них 1,4 млн грн виділили тергромади, які знаходяться в активних та можливих бойових дій.

У квітні та травні за кошти Есманьської громади оздоровлено 60 дітей в Оздоровчому закладі «Іллара».

За державний бюджет оздоровлення дітей відбувається шляхом надання путівок до ДПУ «МДЦ «Артек» та за програмою «єОздоровлення». Потреба у путівках до ДПУ «МДЦ «Артек» складає 679, з них 251 путівка – для дітей з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії.

До ДПУ «Артек» на 2024 рік Міністерством соціальної політики України виділено 364 путівки, що складає 53,6% від потреби. На даний час оздоровлено 96 дітей, з них 36 дітей з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії та поїдуть на оздоровлення з 21 липня – 19 дітей.

З початку 2024 року відправлено на оздоровлення за благодійними програмами 336 дітей, з них 83 дитини з прикордоння та 49 дітей УБД та батьки, які загинули ( в санаторії «Косів», «Прикарпаття» - 122 дитини, у санаторії «Малятко» Закарпатської області – 61 дитина, за кордоном - 68 дітей ( у Франції - 10 дітей, Турції – 14 дітей, Польщі – 36 дітей, 8 дітей загиблих захисників з Шостки відпочили в Бельгії), м.Яремча - 26 дітей, «Артек» Буковель - 59 дітей).

З 5 - км зони оздоровлено 50 дітей (Середино-Будська громада-16 дітей, 1 дитина із Шалигинської громади, 2 дитини з Новослобідської громади, 31 дитина з Хотінської громади).

З 30 червня 2024 року 25 дітей відпочивають в м.Зелена Гута Люблінського воєводства (Польща).

У липні планується поїздка 13 дітей загиблих захисників та захисниць України до Америки за сприянням РГ «Сумська Християнська Церква» у співпраці з організацією «Tougether ministry» Атланта, штат Джорджія, США та ГО «Всеукраїнський СОБОР».

Крім того, на запрошення Благодійної організації «Фундація Олени Зеленської» в межах дії поєктів із підтримки сімейних форм виховання дітей, організовано оздоровлення вихованців дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) (віком з 7 до 17 років включно) Сумської області в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Артек-Буковель» (с. Поляниця, Івано-Франківської області). Дата оздоровлення з 05 по 18 липня 2024 року. Заплановано охопити оздоровленням 39 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.