ГРОМАДИ ОХТИРСЬКОГО ТА СУМСЬКОГО РАЙОНІВ ПРОДОВЖАТЬ РЕАЛІЗОВУВАТИ НА СВОЇЙ ТЕРИТОРІЇ 11 ЗНАКОВИХ ПРОЄКТІВ З ВІДНОВЛЕННЯ У 2024 РОЦІ

Про це повідомила під час брифінгу заступниця начальника Сумської ОВА, керівник робочої групи «Прозорість та підзвітність» Марія ЗОНОВА

«На цьому тижні разом із начальником Сумської обласної військової адміністрації Володимиром АРТЮХОМ ми здійснили робочі поїздки до Охтирського та Сумського районів, зустрічалися з головами громад. Обговорювали проблемні питання, які стосуються основних напрямків діяльності Сумської ОВА та громад області. Також говорили про проєкти з відновлення», – зазначила Марія Зонова.

Керівник робочої групи «Прозорість і підзвітність» поінформувала, що Сумщина продовжує отримувати колосальну підтримку від держави. І так як громади області в минулому році не встигли завершити реалізувати всі проєкти з відновлення, цього року держава з порозумінням поставилась до нашого регіону і тому частина коштів була повернута на цей рік. Тож територіальним громадам надано можливість завершити усі види робіт на цих об’єктах.

«По Охтирському району ми маємо на сьогодні вже підтверджених видатків з державного бюджету – майже 161 млн грн, які будуть спрямовані на 7 проєктів, розпочатих в минулому році. Серед них – звичайно знаковий проєкт – реконструкція Охтирської ТЕЦ», – розповіла заступниця начальника Сумської ОВА.

Під час брифінгу Марія Зонова відзначила також деяку пасивність громад Сумського району минулого року у питаннях відновлення.

«По Сумському районі слід відзначити, що територіальні громади району в минулому році виступали не таким активним фронтом, як решта районів, – говорила вона. – Під час зустрічі з керівництвом територіальних громад ми з начальником Сумської ОВА обговорювали питання, чому така низька активність і з’ясували кілька взаємопов’язаних факторів. І я ще раз наголошую головам громад Сумського району. Вони мають більш активно виконувати роботу з розробки проєктно-кошторисної документації, щоб ми могли звертатися за підтримкою до державного бюджету».

Для громад Сумського району видатки вже підтверджені державним бюджетом – майже 80 млн грн, які спрямовуються на 4 проєкти – в Лебединській, Миколаївській селищній та Сумській громадах.

«Для робочої групи «Прозорість і підзвітність» знову є багато роботи. Ми продовжуємо працювати, тримати на контролі використання коштів. Будемо контролювати та звітувати, щоб бюджетні кошти використовувалися чесно і прозоро», – підкреслила Марія Зонова.