НА СУМЩИНІ ГРУПА «ПРОЗОРІСТЬ І ПІДЗВІТНІСТЬ» ВСТАНОВИЛА ФАКТИ НЕПРОЗОРОСТІ ЗАКУПІВЕЛЬ МІСЦЕВИМИ ГРОМАДАМИ

Під час засідання робочої групи начальник відділу аудиту Сумської обласної державної адміністрації Денис ЮЖАКОВ проаналізував ряд закупівель, які здійснювали в цьому році громади за кошти державного та місцевих бюджетів

«Було досліджено видатки місцевих бюджетів у Роменському, Охтирському, Сумському, Шосткинському, Конотопському районах. По частині проєктів, які реалізуються за кошти місцевих бюджетів, у нашої групи є питання, – прокоментувала заступниця начальника Сумської ОВА, керівник робочої групи «Прозорість і підзвітність» Марія ЗОНОВА. – Зокрема, громади чомусь не вважають за потрібне викладати всю необхідну документацію по закупівлях на сайті «ProZorro». Так, ми маємо факти щодо відсутності на сайті додатків до проєктно-кошторисної документації. Більше того, окремими такими проєктами вже займається Держаудитслужба».

Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендує усім громадам переглянути свої закупівлі й оприлюднити документи, які необхідні згідно з чинним законодавством. Бюджетні процеси на Сумщині мають бути максимально прозорими.