НА СУМЩИНІ ГРУПА «ПРОЗОРІСТЬ ТА ПІДЗВІТНІСТЬ» ПРОДОВЖУЄ ЗДІЙСНЮВАТИ ПЕРЕВІРКУ ПРОЄКТІВ, ЯКІ РЕАЛІЗУЮТЬСЯ ЗА БЮДЖЕТНІ КОШТИ

За результатами виїзних перевірок виявлено ряд порушень та надані замовникам і виконавцям робіт пропозиції щодо їх усунення. Про це під час апаратної наради начальнику Сумської ОВА Володимиру АРТЮХУ повідомила заступниця, керівник робочої групи «Прозорість та підзвітність» Марія ЗОНОВА

«На реалізацію проєктів з відновлення у 2024 році передбачено для Сумщини з державного бюджету 1 млрд 62 млн. Ці кошти будуть спрямовані на 29 об’єктів, – зазначила Марія Зонова. – Активна фаза реалізації цих проєктів розпочалася з березня. Робоча група здійснювала перевірки на 9 об’єктах в тому числі виїзні в Роменському, Охтирському та Конотопському районах. За результатами перевірок були надані відповідні рекомендації громадам та виконавцям робіт».

Зокрема, під час перевірки об’єкту «Капітальний ремонт будівлі Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів (реконструкція водогрійної котельні» робочою групою були надані рекомендації щодо зниження вартості утеплювача (до цих рекомендацій дослухались і не допустили зайвих перевитрат із бюджету).

В Охтирському районі на одному із об’єктів критичної інфраструктури зауважили, що роботи виконуються недостатніми темпами.

У Конотопі на двох об’єктах (реконструкція каналізаційної насосної станції та реконструкція будівлі дитячого відділення ЦРЛ) роботи ще не розпочалися. Процедури закупівель проведені ще у березні поточного року, проте, роботи ще не почалися.

Додатково робочою групою перевірено процедури закупівель за іншими об’єктами, зокрема, зауважено на недостатній прозорості висвітлення інформації про такі закупівлі їх замовниками, низькому рівні впровадження робіт, необхідності звернення уваги контролюючих органів щодо організації систем закупівель окремими замовниками».

Начальник Сумської ОВА підкреслив, що проєкти в громадах мають реалізовуватися вчасно та прозоро.

«Держава у військовий час виділяє кошти, щоб у громадах сьогодні будувалися укриття, котельні в навчальних закладах, ремонтувалися лікарні. А наше завдання – зробити все необхідне, щоб роботи виконувалися і ці проєкти були реалізовані у відповідні терміни з дотриманням чинного законодавства, – підкреслив Володимир Артюх. – Робоча група «Прозорість та підзвітність» має посилити свою роботу в цьому напрямку».