ПРИВАТИЗАЦІЯ НА СУМЩИНІ: ІСТОРІЇ УСПІХУ
Під час брифінгу в облдержадміністрації виконуючий обов’язки заступника начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях – начальник Управління забезпечення реалізації повноважень у Сумській області Олександр ЄФІМЕНКО розповів про успішні приклади приватизації державного майна
«На Сумщині була значна кількість недобудованих об’єктів та нежитлових приміщень, які регіональним відділенням приватизовані шляхом продажу на аукціоні. І сьогодні ми маємо житлові, офісні та виробничі приміщення. Це і є конкретні успішні приклади приватизації в області», – зазначив Олександр Єфіменко.
За його словами, однією із таких історій успіху стала приватизація будівлі з прибудовою у м. Суми по вул. Привокзальна, 33, яка тривалий час перебувала в оренді. Після припинення дії договору оренди приміщення прибудови залишилось без вікон, було засмічене та потребувало проведення ремонтних робіт. У 2013 році цю будівлю з було приватизовано. Покупець – ТОВ «Мед-Союз». На сьогодні у цьому приміщенні знаходиться багатопрофільний медичний центр, оснащений сучасним обладнанням, відомий в області та за її межами.
Завдяки приватизації іншим покупцем добудовано та введено в експлуатацію об’єкт незавершеного будівництва – 40-квартирний житловий будинок в обласному центрі по вул. Інтернаціоналістів, 55 (блок Б). Покупець спочатку добудував 89 квартир з офісними приміщеннями в цокольному поверсі (І черга), а потім ще 60 квартир (ІІ черга).
Добудували приватизовану недобудову і по вул. Ярослава Мудрого, 60 в Сумах. Покупцем збудовано будівлю на 33 квартири, а на першому та в підвальному поверхах знаходяться офісні приміщення.
«Але не всі об’єкти незавершеного будівництва перебували у технічному стані, який би дозволяв провести їх добудову, – розповів Олександр Єфіменко. – Інколи в громадах ми бачимо об’єкти незавершеного будівництва, що вже порослі чагарниками, зруйновані, і які становлять навіть небезпеку для жителів громад, особливо дітей. Такі об’єкти пропонувалися регіональним відділенням до продажу з умовою їх розбирання. І як результат, покупець отримає матеріали, а громада – розчищену земельну ділянку».
Як приклад, в. о. заступника начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях назвав котельню в Ганнівці (м. Суми). Після демонтажу будівельних конструкцій покупцем земельні ділянки передано до міської ради.
Крім того, як повідомив Олександр Єфіменко, є об’єкти незавершеного будівництва та об’єкти соціально-культурного призначення, які під час приватизації державних підприємств не були включені до їх статутних капіталів і залишилися у державній власності (хоч і обліковувались на балансах новостворених підприємств). Такі об’єкти також були приватизовані на аукціонах.
Зокрема, до статутного капіталу ВАТ «Шосткинський завод хімічних реактивів» під час приватизації не увійшли об’єкти соціально-культурного призначення, розташовані в урочищі «Малий бір» Шосткинського району Сумської області: дитячий оздоровчий табір та база відпочинку, розташовані поблизу с. Пирогівка на березі річки Десна. Ці об’єкти були продані на аукціоні. Один покупець планує використовувати оздоровчий табір за цільовим призначенням, а інший – створив ТОВ «Малий бір» і наразі оформлює документи для забезпечення функціонування бази відпочинку.
Наостанок Олександр Єфіменко наголосив, що з приватизації може розпочатися історія успіху кожного жителя Сумщини. Адже це не лише інвестиція в державу, а й крок до створення власного бізнесу.
Відео: https://www.facebook.com/sumska.oda/videos/400486697881857