ДОСВІД УКРАЇНИ ПОСИЛИТЬ СПРОМОЖНОСТІ МЕХАНІЗМУ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЄС, – ОЛЬГА СТЕФАНІШИНА ПРО ПРИЄДНАННЯ УКРАЇНИ ДО СИСТЕМИ

20 квітня у Києві підписано Угоду щодо участі України в Механізмі цивільного захисту Європейського Союзу. Це найбільша в світі система надання міжнародної координованої оперативної допомоги при надзвичайних ситуаціях

Зі сторони ЄС Угоду підписав Єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез ЛЕНАРЧИЧ, який перебуває з робочим візитом в Україні, зі сторони України документ підписаний Міністром внутрішніх справ Ігорем КЛИМЕНКОМ.

ДОБРЕ ДЕМОКРАТИЧНЕ ВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: ДОСЯГНЕННЯ, ВИКЛИКИ ТА ШЛЯХ РОЗВИТКУ У ПОВОЄННИЙ ПЕРІОД

Перший заступник голови Сумської ОВА Тарас САВЧЕНКО взяв участь у засіданні круглого столу на тему: «Добре демократичне врядування в Україні: досягнення, виклики та шлях розвитку у повоєнний період» під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра КОРНІЄНКА

У рамках заходу учасникам презентовано висновок Центру експертизи щодо Дорожньої карти та Плану заходів впровадження доброго врядування.

ЖИТЕЛІВ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ ДО УЧАСТІ У ПРОЕКТАХ ЄС

У рамках розширення можливостей для участі України в програмах і агенціях ЄС в рамках Багаторічної фінансової перспективи ЄС на 2021 – 2027 роки Міністерством юстиції України здійснюються заходи щодо приєднання до Програми права та цінності 1 (Citizens, Equality, Right and Values Programme) та Програми у сфері юстиції 2 (The Justice Programme)

Більш детальна інформація щодо зазначених конкурсів, а саме: терміни та умови проведення конкурсів, бюджет, напрями допомоги тощо, знаходяться за посиланням http://surl.li/fnxdf.

ДІЄ ГРАНТОВА ПРОГРАМА ДЛЯ БІЗНЕСУ У ПРИФРОНТОВИХ ОБЛАСТЯХ

Євросоюз продовжує надавати допомогу Україні в межах ініціативи EU4Business – розвиток малих і середніх підприємств. Один із напрямів програми – підприємства з прифронтових і деокупованих територій. Нещодавно стартував черговий конкурс на їх підтримку

Гранти по 10 тисяч євро на розвиток бізнесу можуть отримати 10 компаній. Вони мають бути зареєстровані у Чернігівській, Сумській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Одеській, Дніпропетровській, Полтавській, Кіровоградській і Київській областях (без міста Києва).

ТРИ ГРОМАДИ З СУМЩИНИ ПРАЦЮВАТИМУТЬ НАД ПОСИЛЕННЯМ СВОЄЇ ЦИФРОВОЇ СПРОМОЖНОСТІ

Мова йде про Зноб-Новгородську, Липоводолинську та Тростянецьку громади, які було відібрано для участі у п’ятимісячній тренінговій програмі «Акселератор цифрової стійкості «Громада 4.0». Програма розроблена міжнародною організацією SocialBoost за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми «U-LEAD з Європою»

Ця програма спрямована на посилення цифрової спроможності українських громад, а також підтримку нинішніх і майбутніх місцевих цифрових лідерів у розробці ними проєктів диджитал трансформації.

ДО 31 БЕРЕЗНЯ ВСІ АПТЕКИ ТА МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ СУМЩИНИ МАЮТЬ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВІДПУСКУ РЕЦЕПТУРНИХ ЛІКІВ ЗА Е-РЕЦЕПТОМ

Уже цієї весни відпуск всіх рецептурних засобів в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. Таким способом відповідно до євроінтеграційних процесів забезпечується контроль за відпуском рецептурних ліків в аптеках, а також оптимізується процес призначення ліків, який стає більш прозорим та ефективним

Для того, щоб пацієнт зміг безперешкодно отримати е-рецепт на ліки у будь-якого лікаря та погасити його у будь-якій аптеці керівники медичних та аптечних закладів мають завчасно до 31.03.2023 подбати про підключення до національної електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ). 

НА СУМЩИНІ ПРОХОДИТЬ ДВОДЕННИЙ СЕМІНАР «ІНТЕГРАЦІЯ ВПО В ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ: МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ»

До заходу долучився т.в.о голови Сумської обласної військової адміністрації Тарас САВЧЕНКО

Семінар проводиться Агенцією регіонального розвитку за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції. Участь у заході взяли внутрішньо переміщені особи з Харківської, Луганської, Донецької, Херсонської областей, які наразі мешкають в Шосткинській, Конотопській, Білопільській, Роменській, Недригайлівській та Великописарівській громадах.

УРЯД ЗАПУСТИВ ЄДИНИЙ ОНЛАЙН-МАЙДАНЧИК ДЛЯ ДОПОМОГИ УКРАЇНЦЯМ, ПОСТРАЖДАЛИМ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

15 березня Офіс Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Апарат Урядової уповноваженої з питань гендерної політики презентували новий онлайн-майданчик – платформу допомоги врятованим

Це перша в Україні онлайн-платформа, де зібрана повна інформація про всі ключові сервіси допомоги постраждалим внаслідок війни. Завдяки платформі громадяни зможуть простіше і швидше зв'язатися з потрібним сервісом. 

НА СУМЩИНІ ПРОДОВЖУЮТЬ РОЗШИРЮВАТИ БЕЗПЕКОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ЗАВДЯКИ ВІДКРИТТЮ КЛАСІВ БЕЗПЕКИ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Такий клас з’явився і в Нижньосироватському ліцеї імені Бориса Грінченка. Тут школярі навчатимуться, як правильно поводитися в різних надзвичайних ситуаціях, що вкрай важливо і необхідно в умовах війни

Як зазначила заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олена БОЙКО, це всеукраїнський проект, який реалізує МОН спільно з ДСНС. Його мета – виховання у підростаючого покоління базового поняття основ безпечного середовища в сучасних реаліях.

УКРАЇНЦІ ОБМІНЯЛИ ВЖЕ ПОНАД 7 МЛН СТАРИХ ЛАМП НА LED-ЛАМПИ

В межах програми ЄС та Уряду понад мільйон українців вже скористалися безкоштовним обміном старих ламп розжарювання на нові енергозберігаючі LED-лампи

Від старту програми 30 січня громадяни обміняли більш як 7 млн ламп. Водночас значну частину енергозберігаючих лампочок споживачі замовляють через застосунок Дія.