Запобігання проявам корупції

Контакти
відділу з питань запобігання та виявлення

 корупції Сумської обласної державної адміністрації

Адреса: пл. Незалежності,2, м. Суми, 40030

Телефон: (0542) 78-27-18

       Е-пошта:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядок роботи: понеділок – четвер – з 8.30 до 17.30;

п’ятниця – з 8.30 до 16.15;

обідня перерва – з 12.15 до 13.00

вихідні дні: субота, неділя.

 

 

До відома представників громадськості!

Запрошуємо охочих долучитися до складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації


Положення про відділ з питань запобігання та виявлення корупції Сумської обласної державної адміністрації

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації "Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, у Сумській обласній державній адміністрації від 10.08.2020 № 375-ОД"

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 28.08.2020 № 428-ОД «Про організацію роботи цілодобової  телефонної гарячої лінії «Стоп-корупція»

Розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації від 05.07.2024 № 340-ОД «Про затвердження Положення про впровадження Сумською обласною державною адміністрацією – обласною військовою адміністрацією механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» 

Цілодобова телефонна гаряча лінія «Стоп корупція»

Контактна інформація про спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції

Нормативно-правова база антикорупційного законодавства

Методичні рекомендації (пам'ятки, інструктажі антикорупційного спрямування)

Антикорупційні програми Сумської ОДА та звіти до них

Плани та звіти про роботу відділу

Графік проведення навчань з питань антикорупційного законодавства 

Акти Сумської ОДА антикорупційного спрямування та звіти до них

Порядок проведення перевірок структурних підрозділів Сумської ОДА, райдержадміністрацій, підприємств, установ, організацій, що перебувають у сфері управління Сумської ОДА з питань дотримання норм антикорупційного законодавства

Розроблення проєкту Антикорупційної програми Сумської обласної державної адміністрації  Сумської обласної військової адмінстрації на 2023-2025 роки

Антикорупційна програма Сумської обласної державної адміністрації – Сумської обласної військової адмінстрації на 2023-2025 роки


Создано 10.08.2020 16:08

У 560 ШКОЛАХ І ПОНАД 65 ВИШАХ ВИВЧАТИМУТЬ АНТИКОРУПЦІЙНІ ДИСЦИПЛІНИ У НОВОМУ НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Офіс доброчесності НАЗК розпочинає активний просвітницький навчальний рік у  закладах освіти

Уже три роки команда Офісу доброчесності НАЗК реалізовує проєкт «Прозора школа». За цей час вдалося відкрити 15 Хабів доброчесності на базі різних шкіл, об'єднати в спільноти проєкту 560 закладів освіти з 21 регіону України.

До спільноти проєкту «Прозора школа» Офісу доброчесності НАЗК можна долучитися за посиланням.

НЕОБГРУНТОВАНІ АКТИВИ ТА НЕЗАКОННЕ ЗБАГАЧЕННЯ: ЗАВЕРШАЛЬНИЙ ЕТАП ПОВНОЇ ПЕРЕВІРКИ ДЕКЛАРАЦІЇ

Завершальним етапом проведення повної перевірки декларації є виявлення ознак незаконного збагачення чи необґрунтованості активів. Йому передують етапи з’ясування достовірності задекларованих відомостейвизначення точності оцінки задекларованих активівперевірка на наявність конфлікту інтересів, про які роз’яснювали за посиланнями

Саме на цьому етапі перевіряється наявність фінансової можливості декларанта та його родичів набути активи, тобто підтвердити законність джерел походження коштів, за які набуто активи. Йдеться про будь-який вид активу: грошові кошти, криптовалюта, нерухомість, автомобілі та інше, що набуті після 28.11.2019. 

НАСТУПНА КАМПАНІЯ ДЕКЛАРУВАННЯ БУДЕ МАКСИМАЛЬНО АВТОМАТИЗОВАНА

Після 12 жовтня цього року декларанти матимуть можливість автоматично заповнювати до 70 % полів даними, наявними в реєстрах, базах державних органів. До чернетки декларації буде можливість перенести відомості з реєстрів, держателями яких є Мінʼюст, МВС, ДПС, ПФУ, Мінсоцполітики, ДЗК та інші державні органи

Так Голова НАЗК Віктор Павлущик анонсував журналістам «LB.ua» автозаповнення декларації, яке спростить процес декларування та дозволить заповнити декларацію приблизно за годину.

ЗНАЙ, ХТО ТВІЙ КОНТРАГЕНТ

НАЗК запустило новий навчальний курс для органів місцевого самоврядування  «Знай, хто твій контрагент».  Він має на меті мінімізувати ризики співпраці з недобросовісними компаніями в одній з найчутливіших до корупції сфер - закупівлях

Навчання доступне за посиланням.

КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ: 17 ПРОТОКОЛІВ, 12 ПРИПИСІВ, 93 ЗАВЕРШЕНИХ МОНІТОРИНГІВ ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2024 РОКУ

Суперечність між обов'язками і приватним інтересом державної посадової особи, за якої її приватні інтереси здатні вплинути на ухвалення тих чи інших рішень в процесі виконання обов'язків чи функцій, часто стає передумовою для серйозних корупційних правопорушень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) постійно акцентує на неприпустимості виникнення конфлікту інтересів між особами, які знаходяться у родинних, дружніх відносинах, спільно проживають тощо і одночасно працюють в умовах підпорядкування. Закон України «Про запобігання корупції» чітко визначає коло обмежень до спільної роботи таких осіб.

ПОБУДОВА АНТИКОРУПЦІЙНОГО КОМПЛАЄНСУ І ДОБРОЧЕСНОСТІ В БІЗНЕСІ: НАЗК ПРЕЗЕНТУВАЛО НАСТІЛЬНУ КНИГУ

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) презентувало «Настільну книгу з розбудови доброчесної організації», що має стати інструментом для становлення етичного бізнес-середовища в Україні

У заході взяли участь заступник Голови НАЗК Ярослав Любченко, фахівці управління формування політики доброчесності у публічній та приватній сфері Агентства, представники органів влади, бізнес-асоціацій та громадськості.

ПРО ПРОВЕДЕНЕ НАВЧАННЯ НА ТЕМУ «ВИКРИВАЧІ КОРУПЦІЇ»

25 червня 2024 року працівниками відділу з питань запобігання та виявлення корупції Сумської обласної державної адміністрації, з метою формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» та на виконання заходів Антикорупційної програми Сумської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації на 2023-2025 роки, проведено онлайн навчання на тему: «Викривачі корупції. Гарантії їх захисту за законодавством України. Способи подання повідомлень про корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення працівниками облдержадміністрації, райдержадміністрацій, підприємств, установ та організацій, що знаходяться у сфері управління облдержадміністрації та порядок їх розгляду. Робота з Єдиним порталом повідомлень викривачів»

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ОРГАН/УСТАНОВА ВТРАТИЛИ ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННОЇ СКРИНЬКИ, ЯКУ ВКАЗУВАЛИ ПІД ЧАС ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ЄДИНОГО ПОРТАЛУ ПОВІДОМЛЕНЬ ВИКРИВАЧІВ?

Авторизований користувач можете самостійно змінити її в Єдиному порталі повідомлень викривачів (далі – Портал), але спершу необхідно створити нову електронну пошту, а потім перейти за гіперпосиланням на Портал (https://id.eppv.nazk.gov.ua/) та авторизуватися за допомогою файлового або апаратного ключа

Після проходження авторизації у верхньому правому куті вікна особистого кабінету необхідно відкрити вкладку «мій профіль» в якій є можливість змінити адресу електронної скриньки.

ПОВНА ПЕРЕВІРКА ДЕКЛАРАЦІЇ: ПЕРЕВІРКА НА НАЯВНІСТЬ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ

Майже пів тисячі повних перевірок декларацій розпочали уповноважені особи НАЗК з початку 2024 року. Кожна така декларація проходить чотири етапи перевірки: з’ясування достовірності задекларованих відомостей, з’ясування точності оцінки задекларованих активів, перевірку на наявність конфлікту інтересів, ознак незаконного збагачення чи необґрунтованості активів.

Під час третього етапу перевірки – на наявність ознак конфлікту інтересів, уповноважена особа перевіряє дотримання декларантом обмежень щодо одержання подарунків, а також щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, передбачених статтями 23 та 25 Закону «Про запобігання корупції».

АНАЛІЗУЮЧИ БЛИЗЬКО 2 МЛН ПОДАНИХ ЗА 3 РОКИ ДЕКЛАРАЦІЙ, МИ ВІДІБРАЛИ НАСТУПНІ 3 ТОППОМИЛКИ

У розділі, видатків і правочинів, помилково як видаток зазначити дохід, отриманий від продажу майна. Наприклад, відчужено автомобіль за 150 000 грн. У розділі 14 декларації декларанти зазначають відомості про правочин і здійснений видаток у розмірі 150 000 грн, хоча ця сума є доходом і зазначається у розділі 11 декларації. У полі видатку розділу 14 слід обрати позначку «Не застосовується»

Зазначають вартість об’єкта, набутого в спадщину на власний розсуд, а не на підставі експертної грошової оцінки. Наприклад, декларант отримав у спадщину будинок, оцінка майна не здійснювалась. У декларації він вказує вартість обʼєкта, яку вирахував самостійно. Хоча слід обрати позначку «Не застосовується».